pátek 2. prosince 2022 Blanka

Z Brna míří do Senátu hvězdář a pražský herec z Četnických humoresek

Jihomoravský kraj má za sebou druhé kolo senátních voleb. Ze čtyř obvodů na jižní Moravě se do horní komory Parlamentu dostal například herec Tomáš Töpfer a Eva Rajchmanová za SPOLU. Post senátora obhájil hvězdář Jiří Dušek a Jaromíra Vítková.

Z četníka senátorem

Za obvod Brno – město se do Prahy vydá tamní rodák Tomáš Töpfer za SPOLU. Herec známý například z Četnických humoresek si o post senátora zasoutěžil s Bořkem Semrádem za ANO. Zástupce lidovců, ODS a TOP 09 vyhrál se skoro 53 procenty hlasů a nahradí tak současného senátora Jana Žaloudíka (za ČSSD), který už v roce 2016 oznámil, že se letos o křeslo znovu ucházet nebude.

V duchu výhry vládní koalice se nesly i volby v Blansku. Mandát zde obhájila Jaromíra Vítková za SPOLU. Nad podnikatelem Antonínem Žirovnickým zvítězila s převahou více než 30 procent hlasů. 

Těsný boj 

V Hodoníně se zopakoval velmi těsný duel z prvního kola. Opět zvítězila starostka Dolních Bojanovic Eva Rajchmanová za SPOLU, její soupeřka Ladislava Brančíková za ANO prohrála o něco více než jedno procento.

V druhém brněnském obvodu obhájil pozici ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. S podporou ODS, ČSSD, Vaši starostové a Fakt Brno získal skoro 63 procent hlasů, a porazil tak bývalého primátora Petra Vokřála, nestraníka za ANO. Ten od Babišovců odešel v červnu 2020 kvůli možnému napojení některých lidí na kauzu Stoka, ve které kvůli údajnému ovlivňování zakázek v městské části Brno-střed čelí obžalobě 11 lidí a dvě firmy včetně bývalého místostarosty Brna-středu Jiřího Švachuly (dříve ANO).

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Senát ČR, redakce

Štítky volby, senát, Brno, jižní Morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

HUMORESKY mají další díl, který nebude ale nikoho bavit - HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PRAŽSKÉHO, NYNÍ BRNĚNSKÉHO..........zajímavé herecké obsazení..... , ALE HVĚZDÁŘ NAJDE NĚCO VE HVĚZDÁCH, JAK DÁL...........ALE V POLITICE JSOU TO JIŽ DÁVNO HVĚZDNÉ VÁLKY......STöp fer.......

neděle, 2. října 2022, 03:36

Baron Kocharovski

PRAŽSKÝ herec za BRNO?! :-OOO a jaký to má smysl?!

sobota, 1. října 2022, 19:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.