neděle 13. června 2021 Antonín

Koalice Spolu zahájila brněnskou kampaň, počasí politikům nepřálo

Pod heslem Dáme Česko dohromady dnes koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL na brněnském Moravském náměstí za silného deště zahájila kampaň před říjnovými volbami do Sněmovny. Předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala řekl, že si v koalici rozumí a že se dokážou dohodnout, a to i po volbách.

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) zdůraznila, že se po volbách chtějí zaměřit na pomoc skupinám, které postihl koronavirus. Podle Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se i v Brně a Jihomoravském kraji ukazuje, že ODS a KDU-ČSL spolu umí vládnout.

Kandidáti do Sněmovny pak při zahájení kampaně zazvonili na zvon, což mělo symbolizovat odzvonění éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky, což Fiala spojil s nynějším kabinetem Andreje Babiše.

„V koalici se dokážeme dohodnout nyní a dohodneme se i po volbách. A jsme připraveni dohodnout se i s těmi politiky, kteří berou správu země jako službu občanům. A budeme rovněž připraveni dohodnout se pouze s těmi, kteří budou respektovat že Česká republika nebude nikdy na prodej," řekl Fiala, který povede kandidátku i v Jihomoravském kraji.

Markéta Pekarová Adamová na zahájení kampaně v Brně.

Koalice se podle slov svých představitelů těší se na kontaktní kampaň. „Už zítra (ve čtvrtek) máme v plánu výjezd po jižní Moravě, zatím velmi opatrně v rámci pandemické situace, ale projedeme všechny kraje a počítáme s kontaktní kampaní a věříme, že postupně budeme dělat i besedy s lidmi a diskuse," uvedl Fiala.

Předsedové stran podepsali koaliční dohodu na začátku dubna, na spolupráci se ale dohodli už loni. Do říjnových sněmovních voleb chtějí jít s kampaní pod heslem Dáme Česko dohromady. Poslední volební průzkumy koalici přisuzují druhé místo a zisk zhruba 21,5 procenta. První je v současnosti v průzkumech koalice Pirátů a STAN se ziskem 27 procent.

Kampaň na Moravském náměstí.

Kampaň na Moravském náměstí zahájila koalice Spolu už v brzkých odpoledních hodinách, a to tím, že na plochu, která je jako součást historického centra města pěší zónou, zaparkovala desítky dodávek.

Kromě Fialy pak na brněnském pódiu promluvila také Markéta Pekarová Adamová, předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) nebo mladý poslanec Dominik Feri (TOP 09). Druhou polovinu kampaně politikům zkomplikoval silný déšť smíšený s kroupami, který odehnal nejednoho posluchače.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kateřina Benáčková

Štítky ČR, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, volby, sněmovna, Spolu, 2.VERZE, FOTO, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marta Lišková

Extrémně nechutní politici a ještě Piráti. Nevolit.

středa, 19. května 2021, 22:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.