sobota 18. září 2021 Kryštof

Ano brněnských zastupitelů přiblížilo výstavbu okruhu. Peníze získají neziskovky či sportovci

Další krok k výstavbě velkého městského okruhu udělali včera brněnští zastupitelé. Včera souhlasili s majetkoprávní dohodou mezi radnicí a husovickými sokoly. Zastupitelé rovněž odklepli dotace sportovcům, hasičům, neziskovým organizacím nebo filmařům.

Městské zastupitelstvo se zabývalo více než sto body. Mezi nejdůležitější patřila předběžná dohoda města s TJ sokol Husovice, která je klíčová k výstavbě dopravního okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Město získá od tělovýchovné jednoty dvě parcely potřebné k výstavbě rampy. Na oplátku sokolům poskytne dotaci na sportovní halu a rekonstrukci areálu.

Stavbou VMO a rampou Nová Dukelská budou trvale dotčeny pozemky, které jsou ve výlučném vlastnictví TJ Sokol. Účelem memoranda je tak zejména vymezení očekávání obou stran a základních principů majetkoprávního vypořádání,“ uvedla již dříve brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Filmaři, hasiči a sportovci

Peníze přiklepli zastupitelé také filmařům z Jihomoravského filmového fondu, jenž dostane dotaci 5 milionů korun. Více než 70 milionů si pak rozdělí sportovní organizace, které sdružují vrcholové sportovce. Další finance zamíří k jihomoravským hasičům. 5 milionů dostanou na provoz a vybavení.

Zastupitelé rovněž řešili úpravu rozpočtu v Odboru investičního a Odboru sportu. „Díky přesunu financí mezi projekty bude možné například pokračovat v přípravě rozšíření ulice Uhelné v souvislosti s přestavbou železničního uzlu nebo vyhotovit projektovou dokumentaci pro vybudování nového chodníku v prodloužení ulice Hostislavovy či rekonstrukci budovy na Křenové 6, v níž vznikne Socio Info Point,“ uvedl mluvčí radnice Filip Poňuchálek.

Ekologie a neziskovky

Podporu zastupitelů si vysloužila i činnost neziskových organizacích, jež působí v sociálních službách. „Celkem je v rozpočtu města na financování sociálních služeb poskytovaných neziskovými organizacemi vyčleněno bezmála 75 milionů korun. Nyní zastupitelé schválili rozdělení téměř 65 milionů. Další podpora bude následovat v souvislosti s vývojem spolufinancování služeb ze státního a krajského rozpočtu,“ uvedl Poňuchálek na webu města.

Mimoto bude pokračovat i letos dotační titul zelené střechy. Podle radnice se setkává s velkým ohlasem, celkem již magistrát eviduje 200 úspěšných žádostí. Zastupitelé nyní schválili investiční dotace v celkové výši 1,112 milionů korun na dalších sedm uskutečněných projektů.

Ohodnoť článek

Foto FB Markéta Vaňková

Štítky Brno, Zastupitelstvo, Jednání, Okruh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.