sobota 31. října 2020 Štěpánka

Znojemský kandidát na senátora přirovnal migranty ke koronaviru. Soupeře osočil z plánu přijímat uprchlíky

Zbývají dva dny do začátku druhého kola senátních voleb na Znojemsku a mezi kandidáty se začíná pořádně přiostřovat. Kandidát na senátora a starosta Znojma Jan Grois (ČSSD) začal distribuovat letáky, ve kterých obviňuje protikandidáta starostu Moravského Krumlova Tomáše Třetinu (TOP09) z podpory "nekontrolovatelného přílivu migrantů".

Drazí přátelé, včera večer se stalo něco, co mě přimělo říct vám něco důležitého. Až si to přečtete, tak to prosím...

Zveřejnil(a) Jan Grois - starosta města Znojma dne Úterý 6. října 2020

Nikdy nelžu. A pravda je taková, že budeme muset řešit migranty

Podle Jana Groise je migrace stále velké téma, které je potřeba řešit, přestože kvóty v Evropě nikdo neřeší a ve Znojmě žádní migranti nejsou. „Jako senátor budu v Senátu řešit téma řešení migrační krize. Nikdy nelžu a říkám věci na rovinu. A pravda je taková, že nový znojemský senátor bude v Senátu hodně brzy stát před otázkou, jak se postaví k migrační krizi,“ uvedl na svém facebooku Jan Grois. 

Migranti jsou jako koronavirus

Nelegální migraci pak Grois spojil s aktuálním tématem pandemie koronaviru. „Žádné migranty tady nemáme. Je to bohužel stejně absurdní, jako když jsme na začátku roku sledovali koronavirus na druhé straně světa. Každý z nás si v lednu říkal: „To je v Číně. Tady v Evropě jsme v bezpečí. Tady nikdo umírat nebude.“ Dnes už o koronaviru přemýšlíme jinak. S migrační krizí to je stejné. Koho by před pár lety napadlo, že se mladé holky ve Štrasburku budou bát vzít si minisukně. Absurdní představa. Dnes realita,“ píše na svém facebooku Jan Grois.

To, co pan Grois říká, svědčí jen a pouze o tom, jak chce dělat politiku. Je to jeho způsob vidění světa i lidí. Kvóty...

Zveřejnil(a) Tomáš Třetina dne Středa 7. října 2020

Proti letákům i facebookovému prohlášení oponenta se Třetina ohradil. Podle něj je to, co se píše v listech, vytrženo z kontextu. „Nařknutí pochází z besedy, která byla nějakým způsobem vedena. Byla položena otázka o kvótách a já odpověděl, že kvóty podpořím. To, co jsem se snažil vysvětlit následně už v listu chybí. Chci zdůraznit, že nelegální ekonomickou migraci nepodporuji,“ prohlásil Třetina.​

První kolo senátních volem se uskutečnilo 2. a .3 října. Celková účast v prvním kole byla 33,42% voličů. Do druhého kola voleb postoupil Jan Grois s 7 778 hlasy a Tomáš Třetina s 9 172 hlasy. Druhé kolo senátních voleb se koná 9. a 10. října. 

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Znojmo, volby, senát, senátní volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

V.Vojcík A ty jsi kdo,že chceš poučovat druhé co jaký má názor.

pátek, 9. října 2020, 17:46

Vladimír Vojcík

...pane Vašku,parafrázoval bych to asi tak,že "stačí,že se jmenuje Martin Vašek,to hovoří za vše".Samozřejmě v dnešní době se situace poněkud změnila oproti nedávné minulosti a jak přibývá u voleb mladých lidí a těch starších ubývá,čím dál méně si lidé myslí,že např TOP09 je sprosté slovo,ale že naopak značka ANO,KSČM,SPD a bohužel dnes už i ČSSD znamená něco špatně.Díky bohu za to.Vaše pozice je zřejmě neotřesitelná,dobře vám tak.

pátek, 9. října 2020, 17:30

Martin Vašek

Stačí,že je z TOPky,to hovoří za vše.

středa, 7. října 2020, 23:53

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.