čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

TIPY NA TÝDEN: Česká mše vánoční, charitativní Chinaski, Tomáš Klus, Midi Lidi, Majk Spirit a vánoční párty

Člověk by čekal, že týden před Vánoci bude spíše poklidný. Kromě nákupních středisek, tam to neplatí celý prosinec. Ale kdepak, v Brně bude pořádně živo, a to i na Štědrý den! Tak si užijte pestré akce a veselé Vánoce.

Tři legendární zpěvačky české nezávislé scény, Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se setkají na společném koncertu s výmluvným podtitulem Spolu. Organizační tým k plánovanému koncertu řekl: „Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu nebo každá za sebe po hudební řece.“ Výjimečné vystoupení se odehraje v pondělí 18. prosince v brněnské Radosti.

Vánoční koncert kapely Květy, na kterém Květy představí své nové album "Spí vánoční pták" a knihu o historii kapely si můžete užít v pondělí 18. prosince na Staré Pekárně.

Kapela Chinaski se v předvánočním čase rozhodla učinit dobrý skutek a pokusit se vydělat milion pro kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Takovou možnost budou mít i lidé, kteří si koupí vstupenku na koncert 18. prosince v brněnském Sono Centru. A zároveň máte poslední šanci poslechnout kapelu Chinaski, jelikož se jedná zřejmě o jejich poslední koncert.

Že už jste na koncertu Tomáše Kluse byli? Tak v pondělí 18. prosince se i tak dočkáte něčeho jiného – samotný název akce je #jinykoncert. Závěrečný koncert RecyKlus Tour bude na brněnském výstavišti.

Midi Lidi zahrají v Kabinetu Múz společně s kapelou Kamp! a rovnou dva dny po sobě. Vyhovuje vám spíše úterý 19. nebo středa 20. prosince?

Václav Neckář se stal velkou inspirací pro řadu mladých hudebníků, a i v současnosti patří jeho koncerty s kapelou mezi nevšední hudební zážitky. Václav Neckáře s kapelou Bacily si můžete poslechnout ve středu 20. prosince v Sono centru.

Na náměstí Svobody měla Mucha, netradiční brněnská písničkářka, úspěch. Ve středu 20. prosince si ji můžete užít v teple i v trošku komornějším prostředí v Melodce na jejím vánočním koncertě.

Jedni z nejoblíbenějších interpretů dneška na jednom místě – tak by se dal popsat koncert, který bude v pátek 22. prosince v Sono centru. Těšit se můžete na Majka Spirita, Bena Cristovaa, Ega, Ewu Farnou, Delika, Čistychov, Otise, Adissa a DJe Grimaso a Lucky Boy.

Pokud oceníte spíše klasiku, jako je Česká mše vánoční, tak v pátek 22. prosince vyvrcholí vánoční trhy na náměstí Svobody vystoupením Metropolitního symfonického orchestru se sborem a sólisty.

Posledním vystoupením na trzích na náměstí Svobody bude v sobotu 23. prosince Voxel se svou PopFolk Tour. Uslyšíte skladby Voxela předělané do aranží pro cimbálovou muziku, zazní zcela nové i starší písně a samozřejmě i nějaká ta cimbálová klasika. 

A pokud budete potřebovat 24. prosince vytancovat kapra a bramborový salát, zastavte se na tradiční vánoční párty na Flédě.

Autoři | Foto Tomáš Hrivňák

Štítky Tipy na týden, kultura, koncerty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.