úterý 9. srpna 2022 Roman

Kam o víkendu na jižní Moravě? Na keltský festival nebo brazilský průvod

Blíží se víkend plný letního počasí, které láká k navštívení kulturních událostí v kraji. Jižní Morava opět nabízí bohatý program, ze kterého si vybere rodina s dětmi i parta přátel. Brněnská Drbna zve v pravidelných tipech na víkend na prohlídku kostnice či brazilský festival.

Keltský festival

Keltský festival Lughnasad se o víkendu odehraje na nádvoří Příhrádku na hradě Veveří. Akce, která se u památky nacházející se na západě brněnské městské části Bystrc koná již posedmnácté, láká především na taneční a hudební vystoupení. Chybět nebudou tradiční irské a skotské tance ani ohňové překvapení.


FOTO: Hrad Veveří
od pátku 5. srpna do soboty 6. srpna
Bližší informace

Kostnice plná svíček

Noční prohlídka unikátních prostor za plápolání plamínků sta svíček čeká na zájemce v Brně. Atmosféru kostnice u svatého Jakuba, jež se veřejnosti otevřela v roce 2012, ještě umocňují tóny díla brněnského skladatele Miloše Štědroně, jenž stvořil hudbu speciálně pro toto pietní místo. Prostory, jež byly objeveny při průzkumu roku 2001, jsou druhou největší kostnicí v Evropě. 


FOTO: Go To Brno
pátek 5. srpna
Bližší informace

Brasil fest v ulicích Brna

Na kus Brazílie, která se prostřednictvím vystoupení či workshopů přenese do ulic, se mohou těšit v Brně. Moravskou metropoli rozezní živé koncerty v brazilských rytmech a návštěvníky Brasil festu čeká také ochutnávka tamních specialit. Největším lákadlem je ale již tradičně karnevalový průvod s atmosférou Ria de Janeira. Pestrobarevné tanečnice v kostýmech a alegorické vozy oživí v sobotu centrum města.


FOTO: Brasil Fest Brno
od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna
Bližší informace

Filmový festival u zámku

Milovníci filmů mohou nejen o víkendu zamířit na letní festival, který se odehrává v areálu kouzelného parku Zámku Slavkov. Poblíž památky, která i přes svoji blízkost moravské metropoli přenáší turisty do prostředí francouzských panství, se o srpnových večerech promítají filmy v českém znění. Na místě nechybí občerstvení ani mobilní toalety. V pátek zhlédnou zájemci snímek Řekni to psem, v sobotu Tlapkovou patrolu ve filmu.


FOTO: Zámek Slavkov
do pátku 12. srpna
Bližší informace

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky kultura, festival, akce, událost, víkend

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.