úterý 27. září 2022 Jonáš

Kam o víkendu na jižní Moravě? Do skanzenu na den se psy i pohádkový zámek

Blíží se víkend plný letních teplot, které vybízejí k objevování krás Jižní Moravy. Z bohatého programu si vybere rodina s dětmi i parta přátel. Brněnská Drbna zve v pravidelných tipech k navštívení pohádkového zámku, setkání se stádem lam i plavbě lodí na hrad Veveří.

Lodí na Veveří

Na výlet o teplém víkendu láká Brněnská přehrada a její okolí. Zájemci se mohou na Přístavišti nalodit na jedno z plavidel Dopravního podniku města Brna, které je po vodní hladině převeze až do zastávky u hradu Veveří. Kromě koupání ve vodě, jejíž kvalita se v posledním týdnu zlepšila, tak můžou turisté také navštívit památku, jež se rozkládá na skalnatém ostrohu nad přehradou.


Foto: DPMB
přístupné denně
Bližší informace

Lamacentrum

V prostředí brněnského vápencového lomu čeká na zájemce setkání se zvířaty. Stádo lam, alpak, oveček a zakrslých koz doplňují také králíci. Zatímco většinu zvířátek si návštěvníci mohou sami obejít, přímo do výběhu k lamám je vezmou průvodci. Chybět při tom nebude vyprávění o původu a chovu velbloudovitého dobytka.  


Foto: Lamacentrum
otevřeno denně 
Bližší informace

Pohádkový zámek

Kostýmy z pohádek Království potoků a O pokladech čekají na návštěvníky zámku Lysice na Blanensku. Turisté si obleky prohlédnou v rámci prohlídky reprezentačních prostor v prvním patře. Pohádka Pavla Jandourka Království potoků mapuje cestu za láskou, v které pomáhají princi patroni království Potok a Potůček. Originální pohádka O Pokladech v režii Víta Karase zase vypráví pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi.


Foto: zamek-lysice.cz
do 30. září
Bližší informace

Do skanzenu na rodinný program

V sobotu se ve skanzenu ve Strážnici na Hodonínsku dozví děti i dospělí zajímavosti o vývoji soužití člověka se psy. Program Od Alíka po Maxipsa Fíka bude plný her a soutěží. Chybět nebudou ukázky výcviku psů, pasení ovcí, psích sportů či canisterapie. Děti se v muzeu vesnice jihovýchodní Moravy zabaví při kreslení a zkoušení svých znalostí. 


Foto: Skanzen Strážnice
sobota 16. července
Bližší informace

Ohodnoť článek

Štítky kultura, festival, akce, událost, víkend

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.