neděle 4. prosince 2022 Barbora

Kam o víkendu na jižní Moravě? Za Tutanchamonem i na hradní pálení čarodějnic

Blíží se poslední dubnový víkend a jižní Morava opět láká na zábavné i naučné akce. Brněnská Drbna přichází s pravidelnými tipy na trávení volného času s rodinou i přáteli. Tentokrát zve na unikátní výstavu staroegyptských exponátů, na pálení čarodějnic i vědu v zoo.

Tutanchamon v Brně

Po letech příprav se do Brna dostala velkolepá výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady. Expozice nabízí blízký pohled na historii starověkého Egypta, která je neodmyslitelně spjatá právě s životem faraona, jehož hrobka byla objevena až v roce 1922. Návštěvníky čekají exponáty, zdařilé repliky, grafiky i naučná videa. Expozice se nachází v areálu brněnského výstaviště.


FOTO: Tutanchamon – jeho hrobka a poklady
od 26. dubna
Bližší informace

Za bonsajemi do Bučovic

Milovníci zahradničení mohou o posledním dubnovém víkendu zamířit na Zámek Bučovice na Vyškovsku. V prostorách tamního nádvoří se uskuteční jihomoravská výstava bonsají. Akce nabídne nejen pohled na miniaturní stromky, ale také poradnu pro pěstitele, prodej příslušenství i ukázky tvarování rostlin. Výstavu pořádá Bonsaj klub Haná Prostějov.


Ilustrační foto. FOTO: Pixabay.com/ilyessuti
od 29. dubna do 1. května
Bližší informace

Čarodějný Špilberk

Třicátý duben se již tradičně odehrává v duchu pálení čarodějnic. Jinak tomu nebude ani na brněnském hradě Špilberku, který na aprílovou akci láká děti i dospělé. Vatra vyroste na dělovém bastionu a k jejímu zapálení dojde ve 20 hodin. Účastníci si budou moci opéct špekáčky a zasoutěží si o nejlepší čarodějnou masku.


FOTO: Špilberk žije
sobota 30. dubna
Bližší informace

ZOO láká na Den přírodních věd

Po tříleté prodlevě se do areálu brněnské zoo navrátí Den přírodních věd. V neděli se budou moci zvídaví dětští návštěvníci zúčastnit programu oslavujícího genetika Gregora Johana Mendela a jeho objevy. Zábavná stanoviště, která na malé vědce čekají, se věnují botanice, fyzice a chybět nebudou ani aktivity zaměřené na včelařství. Celý program doplní zajímavá komentovaná krmení, akční chemická show či slavnostní vysazení lípy srdčité.


Ilustrační foto. FOTO: Den přírodních věd
neděle 1. května
Bližší informace

Ohodnoť článek

Štítky kultura, akce, pálení čarodějnic, jižní morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.