čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Kam o víkendu na jižní Moravě? Na burčákový pochod, kaprobraní i festival čokolády

Přemýšlíte, jak naložit s posledním zářijovým víkendem? Jižní Morava opět láká na různorodé kulturní akce, z nichž si vybere takřka každý. Brněnská Drbna proto přináší pravidelné tipy na to nejlepší, co se v kraji odehraje. Zve na burčákový pochod, středověký víkend i lovení kaprů.

Archeologické dny v Mikulčicích

O víkendu se z Mikulčic na Hodonínsku stane místo raného středověku. Archeologické dny v areálu Slovanského hradiště představí návštěvníkům dobovou hudbu i přehlídku bojů v kostýmech. Chybět nebude ani nahlédnutí do středověkých řemesel, jež doprovodí jarmark, který dětem i dospělým ukáže výrobu velkomoravských šperků, kováře či výrobu filcu z ovčí vlny. Součástí akce je Den otevřených dveří a vstup do expozice Slovanského hradiště i výstup na věž si bude možné užít zdarma.

sobota 25. září a neděle 26. září
vstup zdarma
Bližší informace

Vyražte na kaprobraní 

Konec září zpestří na Znojemsku tradiční zkouška rybářského umění. Desátý ročník Hradního kaprobraní na Bítově nabídne dětem v doprovodu rodičů možnost vyzkoušet si vylovit vlastní úlovek z hradního rybníka. Dva nejzdařilejší výlovy pak budou zaslouženě odměněny. Akci doplní také představení historického šermu či ochutnávka tradičních staročeských jídel.

sobota 25. září a neděle 26. září
vstupné dobrovolné
Bližší informace

Burčákový pochod v Moravské Nové Vsi

Kdo neví, co s volným časem a touží po turistice, může se vydat do Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, kde nebude chybět pohyb a burčák poteče proudem. Václavský burčákový pochod, který odstartuje u vlakového nádraží, provede účastníky šestikilometrovou trasou a túru zpestří lahodným nápojem, občerstvením i setkáním s místními vinaři. Trasu po jihomoravských vinohradech a sklepích okoření také oblíbená cimbálová muzika.

sobota 25. září
vstupné: 450 korun
Bližší informace

Po stopách kapucínských dobrodinců

Kapucínská hrobka v Brně zve nejen Brňany na speciální podzimní prohlídky, které návštěvníky poprvé zavedou mimo areál. Trasa, jež začíná na dvoře kapucínského kláštera a končí v kapucínském kostele, kde se dodnes dochovaly připomínky štědrosti řádových příznivců, provede zájemce historií a připomene zajímavé osobnosti řádů. Prohlídky, jež jsou určeny dospělým a starším dětem, startují již zítra.

od 25. září do 28. října
vstupné: 120 korun
Bližší informace

Čokoládový festival

Nejen děti by mohl o víkendu přilákat čokoládový festival, který se koná ve Slavkově u Brna. Stánky s nejrůznějšími sladkostmi se rozprostřou v areálu tehdejšího zámku a doprovodí je program pro dospělé i nejmenší návštěvníky. Akce, která se v České republice pořádá již od roku 2012, láká milovníky cukrovinek na ochutnání neznámých druhů sladkostí i příchutí čokolád a nabídne také nejrůznější soutěže.

pátek 24. září - neděle 26. září
vstupné: 80 korun dospělí, 65 korun studenti
Bližší informace

Ohodnoť článek

Foto Jizni-morava.cz, Hrad Bítov, Vinaříček, Kapucínská hrobka v Brně, Čokofest

Štítky jižní morava, burčák, kultura, muzeum, pochod, výstava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.