středa 13. listopadu 2019 Tibor

TIPY NA VÍKEND: Prago Union, Balkan Bashavel, předvánoční market s degustací kávy, vzpomínka na Beverly Hills 90210, blešák nebo festival Life!

Na dveře už nám pomalu klepe zima. Rozehřát se ale v Brně dá neustále. Vrhněte se do kotle v Mersey, kam zavítá legendární hiphopová kapela Prago Union, nebo na Flédu, kde to jkao vždy roztočí Balkan Bashavel. Rozhýbat se můžete i na výstavišti, kde se o víkendu koná festival Life! nejen pro sportovce. Pokud se chcete zahřívat spíše pokojně, v Black Boxu na vás čeká ochutnávka kávy a předvánoční market. Duševně zahřeje muzikál Pusťte Donu k Maturitě, která vás potěší svým humorem i dobrou karmou. A pro fandy blešáků se jeden opět otevře v pasáži Alfa.

I když to za okny už vůbec nevypadá přívětivě a vy byste nejraděj zalezli do peřin se šálkem horkého svařáku, můžete víkend strávit aktivně. Festival Life! obsahuje sekce SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life!, BIKE Life! a novinku Datart Life!. Na své si na výstavišti přijdou od pátku 8. do neděle 10. jak sportovní nadšenci, kteří si opět vyzkouší tradiční i netradiční sporty, tak tanečníci, na které čekají workshopy a soutěže.  Mladé návštěvníky i tatínky určitě potěší herní pavilon plný našlapaných počítačů.

Kdo by neznal specifický přednes legendárního hiphopového tvůrce Kata, který je jedním z nejlepších textařů na hiphopové scéně, a který se dá považovat dokonce za básníka. Se svými starými i novými hity to PRAGO UNION rozpálí v sobotu v Mersey. 

Slunné počasí je sice v trapu, ale není důvod smutnit. Protože to znamená, že začíná nová sezóna klubových Balkan Bashavelů! Přijďte si i vy zakřepčit v rytmu balkan beats, gypsy music, reggae a world music. Brněnské vydání Balkan Bashavelu bude oproti jiným něčím výjimečné! Vystoupí na něm totiž jedna z ikonických postav žánru balkan beats, německý DJ a producent Shantel a doplní tak duo Malalata a Dr. Balkan.

Pokud patříte mezi ty, kdo si raději vánoční dárky zařídí v klidu v předstihu, aby nemuseli den před Štědrým večerem běhat po přeplněných nákupních centrech, jistě vás potěší předvánoční market zážitků. Zamiřte v neděli do Black Box Cafe, kde si během pohodového odpoledne můžete vyzkoušet i nové líčení, zaskákat si na klokaních botách a nakoupit kožené doplňky, přírodní kosmetiku a další výrobky od místních tvůrců. Energií se můžete dobít při kávové degustaci, která tu na vás bude v rámci marketu čekat a celý prostor krásně provoní. 

Nakoupit dárky pro sebe i své blízké můžete také na pravidelném blešáku v pasáži Alfa. Celá pasáž se během víkendu zaplní jedinečnými kousky od soukromých prodejců, kteří nabídnou starožitnosti, knížky, vlastní výrobky i originální kousky oblečení. Na své si jistě přijdou i lovci bizarností, těch se na blešácích najde také nespočet.

Kus kultury si můžete ukousnout také díky divadlu PT, které uvádí divadelní hit Pusťte Donu k maturitě! autora Tomáše Dianišky. Přesně tak, jak je znáte i neznáte vám oblíbená partička z Beverly Hills představí sex, lásku a něžnosti na 90210 způsobů. Nejprve se ocitneme na maturitním plese, druhá část nás však nečekaně zavede do Prahy na počátku 90. let. Které ikony České republiky potkají Andrea, Brandon a především Donna v další části dobrodružství? Divadlo podporuje Centrum Annabel, které pomáhá řešit problémy s příjmem potravy. 

Foto Prago Union

Štítky Prago Union, Balkan Bashavel, předvánoční market zážitků, blešák, divadlo PT

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.