pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Kultura

Promítání by se do kina Scala mělo vrátit ještě letos

Promítání filmů by se do uzavřeného brněnského kina Scala mělo vrátit ještě tenhle rok. Město se chystá kino pronajmout na 20 let Masarykově univerzitě, radní tento týden schválili teze připravované smlouvy.

Cyrila a Metoděje připomíná výstava v Paláci šlechtičen

V letošním roce si připomínáme 1150 let od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy. K tomuto výročí připravilo Moravské zemské muzeum ve spolupráci se Slovanským ústavem Akademie věd projekt Cyril a Metoděj – doba,...

Škoda na Autosalonu Brno představí novou Octavii

Mladoboleslavská automobilka Škoda na brněnském Autosalonu představí v české premiéře nové modely Octavia a Octavia Combi. Novinky chystají do Brna i další značky. Škoda bude mít největší expozici. Autosalon začíná na brněnském výstavišti příští...

Hana Holišová si veze do Brna cenu Thálie

pondělí, 25. března 2013, 14:40Kultura

Hana Holišová si veze do Brna cenu Thálie

V pražské Zlaté kapličce byly v sobotu večer předány divadelní ceny za mimořádné jevištní výkony předvedené v roce 2012.

Wannieck gallery se z městských prostor neodstěhuje

Galerie Wannieck gallery se z městských prostor bývalé továrny Vaňkovka do konce března neodstěhuje. Vedení galerie bude o dalším postupu příští týden jednat s městskou společností Jižní centrum, od níž má bývalou strojírnu pronajatou za 150...

Moša obhájil post ředitele Městského divadla Brno

Stanislav Moša zůstává ředitel Městského divadla v Brně i na další funkční období. Doporučení výběrové komise dnes posvětili radní města.

Filmový festival Jeden svět dorazil do Brna

pondělí, 18. března 2013, 12:51Kultura

Filmový festival Jeden svět dorazil do Brna

Nejznámější evropský festival dokumentárních filmů, zaměřených na lidská práva, můžeme ode dneška navštívit i v Brně. Slavnostní zahájení proběhne v 18 hodin v HaDivadle a bude spojeno s charitativní dražbou fotografií a ručních výrobků z...

FOTO: Kolektory jsou novou turistickou atrakcí města

Novinkou na mapě turistických nabídek Brna jsou exkurze do kolektorů pod historickým jádrem města pořádané v rámci projektu Brněnské technické podzemí, které pořádá městská akciová společnost Technické sítě Brno.

Opera Prodaná nevěsta je připravována v komiksovém stylu

Netradiční pojetí Prodané nevěsty slibuje nová inscenace, která vzniká v Komorní opeře Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Mladí umělci ji ztvární v komiksovém stylu. Premiéra bude 23. března v Divadle na Orlí.

Festival Divadelní svět Brno zahájí Liška Bystrouška

Čtvrtý ročník festivalu Divadelní svět Brno 2013 zahájí unikátní provedení opery Leoše Janáčka Liška Bystrouška. Uskuteční se 7. června od 21.30 hodin pod širým nebem na Moravském náměstí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.