Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

Sníh komplikuje dopravu i na jihu Moravy

Na většině jihomoravských silnic stále leží zbytky rozbředlého sněhu a silničáři upozorňují, že sněžení způsobuje také sníženou dohlednost. Hasiči od rána pomáhali u několika lehkých dopravních nehod na Brněnsku, Hodonínsku a Vyškovsku.

Sníh zkomplikoval dopravu také na dálnici D1. Na 182. kilometru ve směru od Prahy se v exitu vzpříčil kamion a výjezd byl asi půl hodiny uzavřen. Nyní už je opět volný. Podle policejního mluvčího Pavla Švába jsou jinak na dálnici spíše drobnější problémy. „Není to tak, že by dálnice někde stála.“

Mokré silnice místy s rozbředlým sněhem jsou i v Brně. Údržbáři tu zatím spotřebovali přes 300 tun posypových materiálů.

„Na svých trasách je všech 21 posypových vozidel, které jsou s ohledem na množství spadaného sněhu posilovány o traktory s radlicemi, které zabezpečují především rozšiřování vícepruhých komunikací,“ uvedl Leoš Chasák z Brněnských komunikací.

Večer by mělo podle meteorologů sněžení ustávat, v noci a v úterý už by mělo sněžit jen slabě.

Zdroj: ČTK

Štítky počasí, silnice, sjízdnost, Jihomoravský kraj, doprava, komplikace, Morava, dálnice, okres Vyškov, okres Hodonín, Brněnsko, Pavel Šváb, Praha, Brno, Dálnice D1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.