sobota 23. října 2021 Teodor

Na Štědrý den i Silvestra pojede více autobusů

Kratších časových intervalů mezi nočními spoji se Brňané dočkají čtyřiadvacátého i jednatřicátého prosince. Dopravní podnik tak reaguje na poptávku od cestujících, kteří se chtějí i o svátcích rychle dostat domů.

Na Štědrý den začnou noční linky jezdit už v pět hodin odpoledne. „Nasadíme je v půlhodinovém intervalu, který od devíti hodin večer do jedenácti hodin v noci zkrátíme na dvacetiminutový,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Poté se autobusy vrátí do běžného nočního provozu. „Doplnili jsme však ještě spojení o půl třetí a půl čtvrté v noci, kdy čekáme, že se mládež bude vracet z barů,“ vysvětlil vedoucí dopravního odboru brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Obdobné jízdní řády budou mít linky i na Silvestra. „Noční provoz však začne až v devět hodin večer a linky pojedou až do jedenácti hodin v noci ve dvacetiminutových intervalech,“ uvedla Hailichová. Dodala, že i na Nový rok se lidé dočkají spojení o půl třetí a půl čtvrté v noci.

Přes den budou v oba dny platit jízdní řády pro sobotu. „Už od pondělí třiadvacátého prosince až do pátku třetího ledna ovšem všechny linky pojedou podle jízdních řádů pro prázdninové pracovní dny,“ upozornila mluvčí.

V ostatních svátečních dnech vyrazí spoje na trať ve víkendových intervalech. „Linky jedna, osm, dvanáct a třiapadesát pojedou podle sobotních jízdních řádů, linky jednatřicet a třiatřicet podle nedělních,“ uzavřela Hailichová.

Autoři

Štítky Dopravní podnik města Brna, autobus, Štědrý den, Silvestr, DPMB, hromadná, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.