středa 17. srpna 2022 Petra

Brno začne s opravou křižovatky Kaštanová a Popelova

Město chce letos v srpnu začít opravovat křižovatku ulic Kaštanová, Popelova a Vinohradská v Brněnských Ivanovicích. Vypíše veřejnou soutěž za 27 milionů korun a spojí rekonstrukci s velkou opravou kanalizace v Tuřanech, aby tato městská část byla uzavřena jen jednou a ne dvakrát.

„Stavba by měla trvat zhruba rok,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

V současnosti se tu zpomalují autobusové linky městské dopravy, což by měla stavba alespoň částečně odstranit, zvýší se zde i bezpečnost. Průjezd křižovatkou komplikuje i nedaleké úrovňové křížení s frekventovanou železniční tratí Brno - Přerov.

„Předpokládáme, že soutěží se dostaneme pod 20 milionů korun. Pokud půjde vše přiměřeně dobře vzhledem k případným odvoláváním neúspěšných firem, stavbu bychom měli dokončit v závěru stavební sezony v příštím roce,“ doplnil Kotzian. Tendr ale zatím městská část nevyhlásila.

Kromě již nachystaných rekonstrukcí páteřních ulic Milady Horákové, Minská a Horova chystá Brno projekty na opravu dalších radiál. Jsou jimi Kounicova, Veveří, Jana Babáka a Údolní od Komenského náměstí k Úvozu.

„Chceme udržet nasazené tempo a každý rok začít opravu jedné z velkých ulic. Jaká ze jmenovaných bude první, záleží na tom, kolik bude oprava stát a v jakém budou ulice stavu,“ vysvětlil Kotzian.

Zdroj: ČTK

Štítky Brno, Ivanovice, oprava, křižovatka, ulice Kaštanová, Popelova, Vinohradská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.