Dnes, 15:10
Provoz na trati mezi Hodonínem a Rohatcem zastavila dopoledne tragická nehoda. Na hodonínském nádraží srazil vlak člověka, který na místě zemřel. Záchranáři ošetřili i jednoho lehce zraněného. Provoz byl více než hodinu přerušený, odpoledne už vlaky jezdí bez omezení.
Provoz na trati mezi Hodonínem a Rohatcem zastavila na víc než hodinu nehoda na hodonínském nádraží. Vlak tam srazil člověka, který následkům zranění na místě podlehl. Záchranáři měli v péči i dalšího lehce zraněného člověka. ČTK to řekli policejní mluvčí Pavel Šváb a mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.
„Nehoda byla oznámena v 10:20, přímo na nádraží v Hodoníně vlak srazil člověka. Jeden člověk je mrtvý, další utrpěl zranění. Okolnosti nehody vyšetřujeme,“ uvedl Šváb.
Člověk po střetu s vlakem zemřel ještě před příjezdem záchranářů, utrpěl zranění neslučitelná se životem. „Na místě jsme měli v péči i další osobu, která utrpěla lehká zranění,“ uvedla Bothová.
Provoz na trati byl hodinu zastavený, podle údajů na webu Českých drah mohlo u vlaků vznikat zpoždění až hodinu. Po 11:30 byl provoz už pouze omezený, předpokládané zpoždění dráhy snížily na pět až deset minut. Trať je od 13:00 plně průjezdná. Situace ovlivnila pět osobních vlaků, tři rychlíky a tři mezinárodní vlaky EC.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám