Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Na trati mezi Brnem a Přerovem čeká na cestující výluka. Místo vlaku pojedou autobusem

Kvůli opravám na jednokolejné trati mezi Brnem a Přerovem jezdí od pondělí do soboty místo vlaků autobusy. Nejde však o nepřetržitou výluku, jak bývá obvyklé na této trati, ale dělníci budou na trati mezi 8:40 a 13:40. Výluka se týká jak olomouckých, tak ostravských rychlíků a také osobních vlaků mezi Vyškovem a Nezamyslicemi.

Letos jde už o několikátou výluku na této trati. Všechny dotčené rychlíky nahradí autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Pro olomoucké rychlíky je k dispozici na webu Českých drah, stejně tak i pro osobní vlaky. Na webu RegioJetu, který zajišťuje provoz ostravských rychlíků, výlukový jízdní řád není, ale cestující je upozorněn u nákupu jízdenky na konkrétní vlak. Vlaky RegioJetu vůbec nepojedou mezi brněnským hlavním a královopolským nádražím. Z Brna vyjíždějí autobusy od viaduktu přes Křenovou ulici.

Stav tratě mezi Brnem a Přerovem je dlouhodobě neutěšený a Správa železnic opravuje to nejnutnější, protože se řadu let čeká na modernizaci celé tratě. Má začít nejdříve v roce 2025 a poslední úsek s výjimkou brněnského uzlu by měl být hotový v roce 2033. Do té doby musí stačit ke spojení druhého a třetího největšího města Česka jednokolejná trať s rychlostí převážně 80 až 90 kilometrů za hodinu.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky Brno, Přerov, Jihomoravský kraj, doprava, vlaky, autobusy, České dráhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na trati mezi Brnem a Přerovem čeká na cestující výluka. Místo vlaku pojedou autobusem  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.