neděle 4. prosince 2022 Barbora

Práce u nábřeží Svratky v Brně omezí dopravu. Uzavřou se také chodníky a cyklostezky

Kvůli úpravám svrateckého nábřeží a stavbě protipovodňových opatření bude od úterý 15. února dlouhodobě omezena doprava od Velodromu až po křižovatku ulic Poříčí a Uhelné. Zatímco silnice se nezavřou zcela, cyklisté nebudou mít kudy projet, protože se zavře páteřní cyklostezka podél řeky. Omezení se tak dotkne i pěších, kteří tuto cyklostezku využívají. Vyplývá to z informací, které zveřejnil brněnský magistrát na webu Kopeme za Brno.

Omezení bude převážně takové, že čtyřpruhová silnice v ulicích Poříčí a Bauerova bude pouze dvoupruhová, bude se tak jezdit jen jedním pruhem v každém směru. Zavřená bude část silnice, která je blíže k řece. Toto omezení by mělo platit v úseku od Velodromu ke křižovatce s Vídeňskou a bude možné sjet z Bauerovy na kruhový objezd na Křížkovského. Dále směrem ke Zvonařce bude zrušená zastávka autobusové linky 44 u haly Rondo. Částečně bude omezena doprava u křižovatek Poříčí s Vídeňskou ulicí a Poříčí s Uhelnou ulicí kvůli kácení stromořadí. Omezení se budou dále rozšiřovat podle toho, jak budou pokračovat stavební práce. Další uzavírka bude na Táborského nábřeží, a to jak silnice, tak i parkoviště.

Kvůli stavbě se uzavře páteřní brněnská cyklostezka podél Svratky, kterou denně využívají stovky lidí, a to v úseku od Štýřického nábřeží. Zhruba od podjezdu pod tratí, až po Táborského nábřeží, což je úsek dlouhý 1,5 kilometru. Cyklostezky od Renneské třídy směrem ke Komárovu budou uzavřené na obou březích. Pro pěší tak bude mimo jiné zavřená trasa od zastávky tramvaje Křídlovická do kancelářské čtvrti Spielberk Office Centre či do justičního areálu. Uzavřené budou i parkové cesty na Bakalově nábřeží.

Stavba má být hotová na konci října příštího roku.

Brno se pustilo do budování vytoužené náplavky

V Brně se po letech diskuzí a příprav zhmotňují plány na novou náplavku a kolonádu u řeky Svratky. Město začalo s výstavbou protipovodňových opatření od Riviéry přes Poříčí k železničnímu viaduktu v Uhelné ulici. Stavba zlepší ochranu města před...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto

Štítky Brno, Omezení, Stavba, Nábřeží

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.