pondělí 27. září 2021 Jonáš

Stavba velkého okruhu na Tomkově náměstí přinese první dopravní omezení

V souvislosti s výstavbou Velkého městského okruhu (VMO) v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova čekají na motoristy od středy první dopravní omezení. Automobily neprojedou v obou směrech Dukelskou třídou od křižovatky s Provazníkovou po křížení s Hálkovou. Omezení potrvá patrně do konce července, kdy vypuknout další uzavírky trvající až do letošního prosince.

Stavební práce přinesou nepohodlí motoristům rovněž v Dolnopolní ulici, kde od středy platí zákaz zastavení a okolo tamějšího mostu se zúží provoz do jednoho pruhu.

Objížďka pro směr od Husovic povede z Dukelské třídy ulicí Dačického, Husovickou, Svitavskou, Vranovskou, Jugoslávskou, Merhautovou a Provazníkovou na VMO Tomkovo nám. Řidiči jedoucí z Králova Pole pojedou ulicemi Porgesova, Merhautova, Jugoslávská, Vranovská, Svitavská, Husovická a Dačického na Dukelskou třídu.

Jednosměrná objízdná trasa pro směr od Židenic bude vedena z Provazníkovy do Husovického tunelu, dále ulicemi Merhautova, Jugoslávská, Vranovská, Svitavská, Husovická a Dačického na Dukelskou třídu. Z Maloměřic povede Provazníkovou do Husovického tunelu, dále ulicemi Merhautova, Jugoslávská, Vranovská, Svitavská, Husovická a Dačického, na Dukelskou třídu,“ uvedla Anna Dudková z tiskového odboru brněnského magistrátu.

Omezí i MHD

Očekávána dopravní stavba, která vyjde na více než dvě miliardy korun, má vyrůst do roku 2024.  Vzhledem k zahájení prací se na změny musí připravit také cestující MHD. Změny jsou zatím pouze mírné. Výraznější omezení se plánují zejména na příští rok. 

Nebudou provozovány doplňkové spoje trolejbusových linek 25 a 26 na odbočné větvi základních tras v úseku Tomkovo náměstí – Vozovna Husovice (ve směru od centra a do centra). Dále bude přechodně přesunuta zastávka Tomkovo náměstí pro tramvajovou linku 4 a noční autobusovou linku N94 ve směru do centra přibližně o 70 metrů vpřed do ulice Dukelské před křižovatku s ulicí Hálkovou,“ dodala Dudková k omezím u Tomkova náměstí. 

V Brně začíná výstavba městského okruhu v části Tomkovo náměstí a Rokytova

V Brně dnes oficiálně začala výstavba další části Velkého městského okruhu (VMO), kterou je úsek Tomkovo náměstí a Rokytova. Práce zatím příliš neomezí dopravu, výrazné komplikace nastanou pro řidiče příští rok. Dopravní stavba, která vyjde na...

Ohodnoť článek

Foto Michal Šťastný

Štítky VMO, Omezení, Uzavírky, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.