čtvrtek 13. května 2021 Servác

Od pondělí pojedou častěji krajské autobusy, MHD v Brně zůstává u prázdninového režimu

V pondělí dochází k rozvolnění vládních opatření proti šíření covidu, na což reaguje krajský dopravce změnou jízdních řádů. Autobusové linky na jižní Moravě pojedou jako v pracovních dnech ve školním roce. Dosud linky jezdily podle prázdninového režimu, který zůstane platit v brněnské MHD. Na cestující čekají také nové výluky a omezení.

Kvůli pokračující rekonstrukci křižovatky Palackého třídy a Kosmovy ulice se od dnešních 23:00 omezí provoz linek městské hromadné dopravy u zastávky Semilasso. Trolejbusy a autobusy z Kosmovy ulice neodbočí vlevo ve směru k zastávce Husitská. Linky 30, 44 a 53 ve směru k zastávce Husitská pojedou odklonem ulicemi Božetěchovou a Metodějovou. Zastávka Semilasso bude pro tyto linky přeložena na začátek Božetěchovy ulice. Přestup mezi linkou 44 a linkami 41, 42, 70 a 71 v ranních a večerních hodinách bude možný v zastávce Královo Pole.

Kvůli opravě přejezdu tramvajové tratě nepojedou od sobotního rána do nedělního večera autobusy Okružní ulicí mezi Halasovým náměstím a křižovatkou se Seifertovou ulicí. Linky 44, 57 a 84 pojedou v úseku z Halasova náměstí na Štefánikovu čtvrť obousměrným odklonem Porgesovou ulicí.

Vlaky i bez ohledu na koronavirovou pandemii ve většině případů jezdí podle jízdních řádů pro pracovní dny. O víkendu však budou vlaky S2 mezi Brnem a Křenovicemi na Vyškovsku nahrazeny autobusy. Výluka má skončit v neděli v 15:00.

Omezení na dálnici

Drobné omezení čeká také na řidiče. Na dálnici D1 u odpočívky Vyškov bude od soboty do 20. června uzavřen odstavný jízdní pruh a část pravého jízdního pruhu mezi 228. a 227. kilometrem ve směru na Brno. Důvodem je stavba gabionové zdi pro odhlučnění a odstínění prostoru odpočívky. Řidiči projedou levým jízdním pruhem. Omezení bude také u exitu 196 v Brně, kde Ředitelství silnic a dálnic začne o víkendu opravovat vnitřní římsy mostu.

Dnes ve 22:00 zahájíme instalaci dopravně inženýrských opatření. V sobotu a v neděli zde proto řidiči projedou pouze v omezeném režimu jeden plus jeden pruh. Od pondělí již budou průjezdné dva zúžené jízdní pruhy v každém směru,“ uvedla mluvčí silničářů Lucie Trubelíková.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto jmk

Štítky Doprava, jmk, Brno, Autobusy, Jízdní řády

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.