úterý 26. ledna 2021 Zora

Nejlevnější nabídka za stavbu VMO v úsecích Rokytova a Tomkovo náměstí je 2,4 miliardy, práce musí být hotové do konce roku 2024

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo tři nabídky na zhotovení stavby dalších částí velkého městského okruhu v Brně, a to Tomkovo náměstí a Rokytova. Nejvýhodnější podalo sdružení více firem za téměř 2,4 miliardy korun. Finální výběr zhotovitele je nyní v rukou komise a vítěze bude ŘSD znát v řádu měsíců. Kromě ceny bude rozhodovat také doba stavby, kterou musí zhotovitel stihnout do roku 2024, a záruka, řekla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

„Nejvýhodnější nabídku podalo sdružení FIRESTA-Fišer, rekonstrukce,stavby a.s.; OHL ŽS a.s.; Metrostav DIZ s.r.o. za 2,356 milionu korun," uvedl na svém twitterovém účtu ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavba má pravomocná stavební povolení na hlavní trasu. Silničáři původně plánovali zahájení prací už minulý rok, avšak právě výběr zhotovitele se protáhl. „Termín výběrového řízení jsme prodloužili vzhledem k technologické náročnosti stavby a velkému množství dotazů ze strany účastníků," vysvětlila Trubelíková.

Vizualizace VMO v úseku Tomkovo náměstí

Práce na navazujících stavbách Rokytova a Tomkovo náměstí chtějí silničáři zahájit letos v březnu. „Tento úsek odvede dopravu směřující od Husovického tunelu na sídliště Vinohrady a Líšeň z dopravně přetížené Svatoplukovy ulice a spodní části Rokytovy ulice. Po dokončení stavby doprava povede mimoúrovňově přímým napojením od Provazníkovy ulice do Rokytovy ulice, po které je vedena silnice II/642," popsala Trubelíková.

Řešení dopravy v oblasti Tomkova náměstí v návaznosti na Husovický tunel

Doplnila, že po zprovoznění tohoto úseku budou křižovatky Provazníkova-Karlova a Svatoplukova-Rokytova výrazně méně zatížené, což kromě snížení nehodovosti povede i ke zlepšení plynulosti dopravy a příznivému dopadu na životní prostředí. Silničáři také začátkem letošního roku zahájí hlavní práce na druhé etapě městského okruhu v Žabovřeské ulici.

Silničáři dokončili první etapu městského okruhu Žabovřeská. Od ledna začne tramvajová výluka, potrvá dva roky

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozní první etapu stavby velkého městského okruhu v brněnské Žabovřeské ulici a současně zahájí výstavbu druhé etapy. Ta bude do konce roku obnášet především přípravné práce, 9. ledna začne tramvajová výluka,...

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMB

Štítky vmo tomkovo náměstí, zhotovitel, práce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Železná Ilona

Kdy bude tunel pod Vinohrady , aby se provoz odklonil do něj a ne po silnici kolem sídliště? Takhhle se problém akorát přesune jinam.

čtvrtek, 7. ledna 2021, 16:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.