sobota 6. června 2020 Norbert

Přes vodní nádrž Nové Mlýny povede cyklostezka, bude součástí nového mostu

Stavba cyklostezky přes Nové Mlýny může začít, omezení investic Jihomoravského kraje ji neohrozí. Stavbu dnes na svém zasedání schválili jihomoravští zastupitelé, dokončena má být v červnu příštího roku.

Dvě třetiny zaplatí státní fond

Stavba cyklostezky bezprostředně souvisí se stavbou nového mostu přes nádrž, jehož součástí bude právě i lávka pro cyklisty. Cyklostezka se na lávku napojuje. „Na stavbu samotné cyklostezky s lávkou v celkové hodnotě 89,75 milionu přispěje kraji Státní fond dopravní infrastruktury částkou 58,9 milionu korun," uvedl náměstek hejtmana Petr Hýbler (ANO). Kraj zaplatí 15 procent celkových uznatelných nákladů, jeho podíl tedy bude přibližně 10,3 milionu korun.

Nová cyklostezka má odvést cyklisty z frekventované silnice s velkým podílem nákladní dopravy na samostatnou cyklostezku. „Součástí je i řešení nevhodného křížení cyklotrasy na jižním konci cyklostezky. Cyklostezka je umístěna na přísypu hráze podél silnice I/52, jedná se o lokalitu vodního díla a přírodní rezervaci, rekreačně významnou s vysokým vytížením i potenciálem cyklodopravy i cykoturistiky," dodal Hýbler.

Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO) dnes uvedl, že v dalším období bude kraj silně zvažovat, které projekty ze svého rozpočtu podpoří. Cyklostezka podle něj dostala zelenou, protože vzhledem k výši získané dotace a propojení stezky s opravou mostu by byl odklad její výstavby neekonomický.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Země filmů

Štítky nové mlýny, cyklostezka, jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.