středa 2. prosince 2020 Blanka

V části autobusů IDS na jihu Moravy je nově možné platit kartou

Nové pokladny umožňující platbu bezkontaktní kartou namontovali technici do 139 autobusů Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Kraj těchto pokladen pořídil 1000, informoval o tom v tiskové zprávě.

„Několikaletý projekt přípravy elektronického dobavení cestujících v Jihomoravském kraji běží podle plánu a blíží se do zdárného konce. I vzhledem k aktuální situaci kolem epidemie koronaviru je pro nás preference bezkontaktních plateb ve veřejné dopravě absolutní prioritou,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák (ČSSD).

Nové pokladny stály kraj 59 milionů korun

Tisícovka nových pokladen, z nichž stovka je vyčleněná pro autobusy brněnského dopravního podniku, přišla kraj na 59 milionů korun, 85 procent jejich ceny ale pokryje dotace z evropských strukturálních fondů.

Autobusy s pokladnami jsou označeny samolepkou na dveřích

Cestující si už teď mohou na internetu zjistit, zda je v konkrétním autobuse možné bezkontaktní platba. Autobusy, které poklady mají, jsou na dveřích označeny samolepkou.

Kordis připravuje internetový obchod ke koupi jízdenek

Kromě dokončení montáže zbylých pokladen připravuje společnost Kordis, která dopravu v kraji koordinuje, také spuštění internetového obchodu, kde bude možné koupit předplatní jízdenky, a také modernizaci stránek IDS JMK.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Kolín

Štítky IDS JMK, doprava, platba kartou, terminál, bezhotovostní platba, autobusy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.