pátek 30. října 2020 Tadeáš

Na jižní Moravě skončí příští rok opravy čtyř nádražních budov

Na jižní Moravě skončí v příštím roce oprava čtyř nádražních budov a další dvě se opravovat začnou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) tak pokračuje po převzetí budov od Českých drah s investicemi za desítky milionů korun, které pomáhají zlepšit komfort cestování vlakem, řekla ČTK mluvčí SŽDC Nela Friebová. Budovy byly často desítky let neopravované a řešily se mnohdy jen havarijní stavy.

V okresních městech se již od letoška pracuje na opravě pláště budovy v Hodoníně, příští rok se začne pracovat i ve Vyškově. "Opravovat se bude střecha a krov," doplnila Friebová.

Dále se příští rok dokončí oprava novodobé budovy v Zaječí a v Bílovicích nad Svitavou, kde kromě místních často cestují i stovky turistů. Stejně tak se má příští rok dokončit oprava budovy v rychlíkové stanici v Ivanovicích na Hané.

"Nově začneme příští rok opravovat nádraží ve Vracově na Hodonínsku," uvedla Friebová.

V nedávné době se podařilo opravit například nádražní budovu v Břeclavi, které se vrátil původní vzhled. Z menších nádraží to byly například Kuřim, Modřice, Nedvědice či Sokolnice-Telnice.

Opravuje se také budova brněnského hlavního nádraží, která však nadále patří Českým drahám a v nájmu ji má společnost Brno New Station Development.

SŽDC chystá i jednu z největších rekonstrukcí na jižní Moravě, což je budova nádraží Brno-Královo Pole. Do půlky ledna se mají hlásit uchazeči, kteří budou zpracovávat projektovou dokumentaci pro stavební povolení a samotnou stavu a budou zajišťovat stavební dozor. Záměrem je starou budovu strhnout a nahradit ji novou.

Autoři | Foto wikipedia

Štítky ČR, železnice, stavby, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.