pondělí 17. února 2020 Miloslava

Doprava

Na Žabovřeské se od příštího týdne změní doprava

Od pondělí příštího týdne se změní organizace dopravy na Žabovřeské. Řidiči jedoucí z Bystrce na Hlinky teď pojedou po obslužné komunikaci mezi stávající silnicí a řekou. Po silnici I/42 ve směru na Hlinky se pojede v protisměru.

AKTUÁLNĚ: V Bílovicích nad Svitavou srazil vlak člověka. Zasahovat musí i vrtulník

V Bílovicích nad Svitavou na trati mezi Adamovem a Brnem srazil vlak člověka. Podle zprávy Českých drah se osoba pohybovala v kolejišti, bližší info zatím není známé.

Na Poříčí od zítra začínají přestavby parovodů, řidiči budou muset počítat s uzavírkami

Přestavba parovodů dorazila na Poříčí. Od zítra budou muset řidiči počítat s dopravním omezením v křižovatce Poříčí a Náplavka ve směru od Vídeňské. Uzavírky se postupem prací budou měnit.

Mezi Brnem a Břeclaví jel vlak rychlostí 200 km/h. Je to první krok k rychlejším českým železnicím

Od loňského prosince Správa železnic testuje trať mezi Břeclaví a Vranovicemi, kde by vlaky měly jezdit rychlostí 200 km/h. Je to jeden z prvních kroků k rychlejším českým železnicím a odstranění horní hranice 160 km/h.

Tuřanské letiště překonalo hranici půl milionu cestujících, nejčastěji lidé míří do Londýna

Zájem o lety z Brna stále roste a loni tuřanské letiště odbavilo přesně 543 633 cestujících. Oproti roku 2018 počet cestujících narostl o téměř devět procent. Největší zájem je o lety do Londýna.

Pokuty za čtvrt miliardy korun a přes sto tisíc nehod. Dopravní policie zveřejnila statistiky za loňský rok

Každý to zná, sem tam člověku ujede noha na plynu a je to tam. Buďto má člověk před obličejem pokutový bloček nebo za nějakou dobu obálku ve schránce. Policisté loni řešili přes čtyři sta tisíc přestupků a zveřejnili statistiky za rok 2019.

Z Brna do Vranovic a Židlochovic nepojede o víkendu většina vlaků

Z Brna do Vranovic a do Židlochovic o víkendu nepojede většina vlaků. Kvůli opravám trati bude v provozu jen jedna kolej na koridoru směrem do Břeclavi, a osobní vlaky se proto na trať nevejdou. Místo nich pojedou autobusy, vyplývá z informací...

Na jihomoravských silnicích zemřelo loni více lidí než v roce 2018. Je to téměř nejvíce v České republice

Při dopravních nehodách v Jihomoravském kraji zemřelo loni 63 lidí. Je to o 14 víc než v roce 2018. Těžce zraněno bylo v minulém roce 226 lidí. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes policie zveřejnila na svém webu.

Centrum Brna už nebude rájem pro volný pohyb aut. Město chystá přísné regulace

Brněnský magistrát pracuje na přípravě nového rozdělení historického centra tak, aby jím každý, kdo do něj má povolený vjezd, nemohl projíždět, jak se mu zachce. V podstatě by se měl stav vrátit do doby před 1. zářím 2018, kdy se z centra stala...

Zpáteční jízdenka v Českých drahách je už minulostí. Cestující zuří a sepisují petici

České dráhy (ČD) od 15. prosince 2019 zrušily zpáteční jízdné. To pohoršilo velkou řadu cestujících, kteří už teď nemají možnost koupit si jízdu tam i zpět, ale ani nárok na slevu pět procent. Zvýhodnění se dočkali senioři a studenti, kteří teď...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.