středa 20. listopadu 2019 Nikola

Doprava

Student Agency znovu zavede autobusy mezi Brnem a Zlínem

Společnost Student Agency obnoví spojení mezi Brnem a Zlínem, autobusy na lince začnou jezdit od 3. března a cestující budou moci využít šest spojů každým směrem. Část z nich bude jezdit přes Kroměříž, část přes Uherské Hradiště a základní...

Na jaře bude pokračovat oprava úseku dálnice D1 okolo Brna

Dálnice D1 se zhruba na přelomu března a dubna opět částečně uzavře mezi 194. a 199. kilometrem ve směru na Prahu. Stavbaři budou pokračovat v opravách vozovky a mostů, se kterými začali na podzim.

Líšeň přistaví 200 nových parkovacích míst

V brněnské městské části Líšeň vznikne necelých 200 nových parkovacích míst. Měla by být hotová po letních prázdninách, nyní už je nařízené kácení zeleně v místech výstavby. Líšeň se výstavbou snaží vyřešit nedostatek parkovacích míst, se kterým...

Z Brna se bude létat do Milána, největší zájem je o Londýn

Brněnský vzdušný přístav v Tuřanech patří v České republice do pětice letišť, která mají status mezinárodní. Spolu s Prahou sem patří také Ostrava, Karlovy Vary a Pardubice. V minulém roce zde odbavili téměř 535 tisíc cestujících, přibližně...

Část silnic pokrývá náledí, opatrnost je na místě

Jen se zvýšenou opatrností je dnes kvůli náledí sjízdná většina vedlejších a výše položených silnic na jihu Moravy. Hlavní tahy jsou po chemickém posypu holé a mokré. Teploty v regionu se pohybují mírně pod nulou.

Loni na jihu Moravy nehod přibylo, počet mrtvých se ale snížil

Na jižní Moravě loni vzrostl ve srovnání s rokem 2011 počet nehod o téměř 700 na asi 6690 kolizí. Policisté jsou přesto s vývojem nehodovosti spokojeni. Prudce se totiž snížil počet obětí na životech z předloňských 85 na 57 v minulém roce.

Sněžení komplikuje nákladní dopravu na dálnici

Nákladní doprava po dálnici D2 směrem na Slovensko a dále do Maďarska je omezená. Komplikuje ji sněžení, které ztěžuje průjezd kamionů po slovenské straně dálnice. Směrem na Maďarsko je komunikace na Slovensku pro kamiony zcela uzavřená.

Na jihu Moravy se tvoří náledí, řidiči by měli být opatrní

Mnohé ze silnic na jižní Moravě byly dnes ráno vlivem mrznoucího mrholení kluzké. Silničáři proto vyzývají motoristy k opatrnosti. Náledí je zejména na výše položených cestách druhých a třetích tříd.

Sníh komplikuje dopravu i na jihu Moravy

pondělí, 14. ledna 2013, 15:46Doprava

Sníh komplikuje dopravu i na jihu Moravy

Na většině jihomoravských silnic stále leží zbytky rozbředlého sněhu a silničáři upozorňují, že sněžení způsobuje také sníženou dohlednost. Hasiči od rána pomáhali u několika lehkých dopravních nehod na Brněnsku, Hodonínsku a Vyškovsku.

Uježděný sníh může komplikovat dopravu, má sněžit i nadále

Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice na jižní Moravě. Po chemickém posypu jsou většinou cesty holé a mokré, na trasách, které nejsou udržovány kvůli ochraně přírody chemicky, to klouže a na většině míst regionu sněží.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.