Počasí dnes29 °C, zítra26 °C
Pátek 19. července 2024  |  Svátek má Čeněk
Bez reklam

Radní městské části Brno-střed zatím neplánují změny ve vedení ZŠ Kotlářská, které údajně neřeší šikanu

Radní městské části Brno-střed zatím neplánují změny ve vedení Základní školy Kotlářská v Brně, kde část učitelů v souvislosti s údajně neřešenou šikanou podala výpověď. Situací se radní zabývali na dnešním jednání a dál se jí budou věnovat. Městská část také chystá setkání s učiteli a rodiči, řekl mluvčí radnice Michal Šťastný. Ředitel školy Libor Zřídkaveselý sdělil, že škola zajistila šest nových učitelů.

Média minulý týden informovala, že ze školy odešlo několik pedagogů, podle kterých skupina žáků opakovaně šikanovala je i spolužáky. Vedení školy to podle odcházejících učitelů odmítalo řešit. Uvedli také, že s šikanou, kterou potvrdila i Česká školní inspekce, může souviset lednová sebevražda jednoho z žáků. Sebevraždu vyšetřuje policie.

„Rada městské části se dnes na svém zasedání zabývala postupem při řešení situace na ZŠ Kotlářská. Setkala se s ředitelem školy a organizuje další setkání s rodiči a učiteli. Vedení městské části je nadále v kontaktu s Českou školní inspekcí, s níž spolupracuje na řešení záležitosti. Současně připravuje opatření a kroky, které budou jednoznačně ve prospěch žáků, jejich rodičů a učitelů,“ uvedl mluvčí radnice Šťastný.

Neřešená šikana vedla k sebevraždě žáka. Učitelé hromadně odcházejí ze ZŠ Kotlářská

Ze Základní školy Kotlářská v Brně odchází většina učitelského sboru kvůli tomu, že vedení školy podle pedagogů neřeší šikanu. Situací se zabývá školní inspekce. S šikanou podle odcházejících učitelů možná souvisí i lednová sebevražda jednoho z...

Terčem šikany byl údajně i zemřelý chlapec, jehož spolužáci na to upozornili vedení školy. Ředitel Libor Zřídkaveselý tvrdí, že škola neměla informace, jež by mohly sebevraždě zabránit, a stojí si za tím, že nic nezanedbali. „Všechny podněty jsme řešili,“ tvrdí. Podle médií ze školy odchází 12 pedagogů. Zřídkaveselý tento počet považuje za zavádějící. „Je smíchané víc věcí dohromady. Potřebujeme šest nových učitelů a ty máme. Všechno je zabezpečené a připravujeme příští školní rok,“ dodal.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Eva Hradilová

Štítky školy, kriminalita, správa, základní škola, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Radní městské části Brno-střed zatím neplánují změny ve vedení ZŠ Kotlářská, které údajně neřeší šikanu  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.