čtvrtek 26. května 2022 Filip

Sněhová bouře v Brně smetla lešení z budovy muzea na Zelném trhu

, aktualizováno 20. ledna 2022, 14:03

Náhlá změna počasí způsobila v Brně obtížnou sjízdnost silnic i nečekaný pád lešení z Dietrichsteinský paláce, v němž sídlí Moravské zemské muzeum (MZM). Událost, která se obešla bez zranění, nastala při vlně sněžení doprovázené silným větrem. Na místě nyní zasahují jihomoravští hasiči.

Pochozí lávka se z barokní budovy zemského na brněnském Zelném trhu zřítila kolem jedné hodiny odpoledne. Na místo se ihned vydali brněnští požárníci, kteří na náměstí zasahují s výškovou technikou a pěti vozidly ze dvou brněnských stanic. 

„Na budově muzea došlo k uvolnění lávky, přičemž část zůstala viset. Budeme ji odřezávat tak, aby bylo lešení v bezpečném stavu,“ řekl Drbně k události mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Bezpečnost situace zajišťuje také hlídka strážníků a rizikovou zónu ohrazuje páska. Při události se nikdo nezranil.

Lešení se na paláci nachází od prosince minulého roku kvůli opravě střechy. Pracovníci muzea, kteří jsou nyní rovněž na místě, aktuálně zjišťují rozsah škod. „V tuto zatím chvíli nevíme, zda došlo k většímu poškození budovy,“ sdělila mluvčí MZM Barbora Onderková.

Událost sledujeme a aktualizujeme.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michal Šťastný | Zdroj VIDEO: Andrea Šulcová

Štítky hasiči, zásah, stavba, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.