čtvrtek 13. května 2021 Servác

Zvířata z brněnské zoo se dočkala, na Mniší horu zamířilo přes tisíc lidí

Bezmála půl roku marně vyhlížela zvířata nejen z brněnské zoologické zahrady zvídavé návštěvníky. Dočkala se včera, kdy došlo k uvolnění opatření proti šíření covidu. I přes nepříliš podařené počasí si cestu na Mniší horu našlo více než tisícovka lidí.

Do bystrcké zoologické zamířilo v pondělí ještě před otevíračkou několik nedočkavých milovníků zvířat. Jen za prvních dvacet minut prošlo přes turnikety 200 lidí, kteří se vydali obdivovat například nové přírůstky velbloudů dvouhrbých, takinů indických nebo surikat. Na konci dne hlásila brněnská zoo celkem 1386 návštěvníků.  

Lidé využili možnosti nákupu vstupenek on-line přes e-shop Brno iD a průchod pokladnami tak probíhal bez dlouhého čekání. Do konce dubna je vstup do zahrady možný přes hlavní pokladny, od května plánujeme také otevření sezónního vstupu (Kníničky). Aktuální otevírací doba je 9:00 – 18:00, poslední vstup v 17:00,“ popsala mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková

V areálu zahrady jsou návštěvníkům k dispozici občerstvovací okénka bez možnosti sezení. O víkendech a za příznivého počasí i ve všední dny vyjede také zoovláček. 

Na návštěvníky se těšil také rosomák

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Zoo Brno

Štítky Zoo, Brno, Návštěvníci, Zvířata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.