pondělí 12. dubna 2021 Julius

Děti v Brně si můžou hrát na hřištích. Veřejná zeleň je bude pravidelně dezinfikovat

Děti v Brně si mohou dále hrát na pískovištích a dovádět na prolézačkách. Svolení získaly od magistrátu, který na rozdíl od vlády správcům dětských hřišť doporučil, aby plochy neuzavírali před veřejností. Dovádění nejmenších by navíc mělo být bezpečné, alespoň z hygienického hlediska. Pracovníci Veřejné zeleně města Brna (VZMB)začali již dezinfikovat mobiliář parků, které mají ve správě, horkou párou.

Technická četa veřejné zeleně vyrazila do akce poprvé včera. Horkou párou o 100 stupních Celsia ošetřovali dětské hřiště v lužáneckém parku. Dnes se vydali do Tyršova sadu, parku Sadová nebo k toaletám v Joštově ulici. Další v pořadí je park Špilberk nebo Wilsonův les. 

V následujících čtrnácti dnech budeme takto ošetřovat veškerý mobiliář dětských hřišť či dalších zařízení vždy po třech dnech. Zatím to takto bude fungovat dva týdny, poté opatření zhodnotíme a uvidíme, jak budeme dál postupovat,“ řekl Drbně ředitel VZMB Jozef Kasala

K hygienickému ošetření prolézaček, houpaček, laviček, pískovišť či dalších atrakcí využívá veřejná zeleň speciální přístroj, který primárně slouží k odstraňování plevelů. Podle Kasaly ale slouží i k očištění mobiliáře. Ve středu pracovníci veřejné zeleň přidají k dětským hřištím, jež má příspěvková organizace města ve správě, i informační cedule, které návštěvníky upozorní na dodržování hygienických předpisů.

Ke stejným krokům se chystá také radnice části Brno-střed, která se stará o nejvíce dětských hřišť ve městě. Celkem jich má ve správě 23. „K dětským hřištím umístíme informační ceduleV současné době rovněž jednáme s Veřejnou zelení města Brna o možnosti čištění,“ sdělila mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová

Hřiště (ne)zavíráme

Vláda správcům dětských hřišť doporučila v rámci protikoronavých omezení, aby místa uzavřeli. Radní moravské metropole ale včera rozhodli, že se v Brně zavírat nebudou Řešil jsem to s odborníky, ti nevidí důvod k uzavírání dětských hřišť, tak jak doporučuje vláda,“ informoval v pondělí náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj potřebují rodiče s dětmi bezpečný prostor na čerstvém vzduchu. Naopak například Břeclav dala na radu vlády a hřiště pro děti či venkovní posilovny uzavřela. O možném dalším postupu chce ještě tamější radnice jednat.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto VZMB FB, Jitka Koudelová

Štítky Brno, Lužánky, Parky, Rekreace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Dvořák

Teď už zbývá jenom vydezinfikovat chodník, po kterém ty děcka k hřišti chodí. A postavit zcela sterilní parkoviště pro buginy a sterilní kabinky pro maminy. Každé děcko by na hřišti mohlo mít svoji sterilní bublinu. Co trávník v okruhu 50 . . . ne, raději 100m, také už je vydezinfikovaný? Asi ne, možná by dezinfekci párou nepřežil. Než si radní nalijí klasickou dezinfekci do mozku, zeptal bych se jich, jestli jim obecně něco říká pojem přirozená a získaná imunita. Nebo už jim virous rozleptal obsah lebky?

pátek, 5. března 2021, 09:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.