středa 29. ledna 2020 Zdislava

Z kraje

Boskovice zavedly dopravu seniorů zdarma, zájem předčil očekávání

Boskovice na Blanensku od začátku roku zavedly autobusovou dopravu pro seniory starší 70 let zdarma, zájem předčil očekávání. Město kvůli tomu muselo částku určenou k proplácení navýšit z 200.000 na 450.000 korun a proplácení dočasně přerušit.

Řidič srazil dvě chodkyně, policisté hledají svědky

Blanenští dopravní policisté se obrací na svědky dopravní nehody, ke které došlo za deštivého počasí 1. února kolem půl sedmé večer v Boskovicích. Řidič tam srazil dvě slečny, které šly po přechodu na zelenou.

Na jižní Moravě napadl sníh. Počet nehod vylétl nahoru

Na jižní Moravě od dnešního rána sněží. Následky počasí na sebe v dopravě nenechaly dlouho čekat. Jen od 10. do 13. hodiny vyjížděli hasiči k patnácti nehodám. Policisté do dnešního odpoledne řešili zhruba třicííku karambolů.

V Řečkovicích vznikne umělé fotbalové hřiště za dvacet milionů

V městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora vznikne v letošním roce namísto mlatového hřiště umělý fotbalový trávník. Náklady se odhadují na 20 milionů korun. Hřiště bude přístupné školám i veřejnosti.

Sedl za volant opilý a vyboural se, tak začal zase pít

O staré a pořád opakované pravdě, že alkohol a řízení auta se nekamarádí, se přesvědčil jednašedesátiletý řidič Superbu. Ten totiž v sobotu u obce Hýsly na Hodonínsku poslal svoje auto do příkopu. Přivolaní policisté se pak nestačili divit.

Opilý mladík se snažil řídit dopravu. Řidiči ho neposlouchali, tak si vybil zlost na kolemjdoucím

Břeclavský mladík se asi chce stát dopravním policistou. V opilosti se totiž rozhodl zahrát si na něho. Bohužel pro něj ho přitom sledovala kamera městské policie.

Vězeň na útěku se vloupal do obchodu a opil se. Skončil zpátky ve vězení

Chtěl si zpříjemnit vysněné chvíle na svobodě. Sedmatřicetiletý vězeň utekl v listopadu z kuřimské věznice. Nyní už sedí zpátky za mřížemi. Může za to především jeho chuť k pití a kouření.

Na Brněnsku se čelně srazila dvě auta, jednoho člověka museli hasiči vyprošťovat

Čelní srážkou dvou aut skončila včera odpoledne okolo půl páté dopravní nehoda u Vysokých Popovic a Zakřan na Brněnsku. Čtyři lidé při ní utrpěli zranění, dva středně těžce. Jednoho člověka hasiči vyprošťovali.

Hodonínská zoo slaví narození mláďat vlka hřivnatého

V Hodonínské zoo panuje radost. Po dvou letech se totiž podařil odchov vlků hřivnatých. Ze tří mláďat bohužel jedno zemřelo. Dva mladí samci jsou však zdrávi a mají se čile k světu.

Na Brněnsku se utrhl přívěs kamionu a zdemoloval zastávku, kde čekalo pět lidí

Netradiční nehodu, která však mohla mít fatální následky, řešili dnes ráno policisté v Rosicích na Brněnsku. Krátce před sedmou ranní projížděl okolo autobusové zastávky kamion s přívěsem. Ten se uvolnil a narazil do zastávky, kde čekalo pět...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.