úterý 18. února 2020 Gizela

Z kraje

FOTO: Mladý řidič převrátil pod kopcem traktor i s cisternou, pád ho vymrštil z kabiny na silnici

Pro teprve devatenáctiletého řidiče traktoru musel v pondělí letět vrtulník. Mladý řidič nezvládl jízdu na silnici mezi Strážovicemi a Kyjovem, pod kopcem se mu rozhoupala cisterna a převrátila celou soupravu na bok.

FOTO: Děti našly na poli v Medlánkách dělostřelecký náboj ze druhé světové války

Velmi rozvážně se zachovali dva chlapci ve věku deseti a jedenácti let poté, co včera kolem půl páté odpoledne našli na medláneckém poli dělostřelecký granát. Obrátili se na linku 156 a k Hujíčkově ulici ihned zamířila nejbližší hlídka strážníků.

VIDEO: V Brně se u Lužánek srazil osobák se záchrannou službou, tři lidé se zranili

Ke srážce osobáku se sanitním vozem na křižovatce Lidické a Pionýrské vyjížděly dnes okolo druhé hodiny odpoledne všechny záchranné složky. Tři lidé skončili v péči záchranářů, zranění nebyla vážného charakteru.

Jedna z těchto žen ukradla v Brně kočárek. Nepoznáte je?

Tři ženy zachytila kamera, jedna z nich je zlodějkou. Brněnští policisté žádají veřejnost o pomoc s identifikací tří žen na kamerových záznamech.

Žena našla u Staré dálnice v Brně munici do kanónu

Netradiční rozměr dostala procházka pro čtyřiatřicetiletou ženu v Brně poblíž Staré dálnice. Na zemi totiž zahlédla podezřelý předmět, při bližším prozkoumání se ukázalo, že jde o munici do kanónu.

Dělníci začali s demolicí mostu u Černé Hory, do zimy by měl stát nový -

Dělníci v pátek začali rozebírat most na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Konstrukce by měla zmizet během dubna a do konce roku má stát nový most, který znovu po více než roce odvede tranzitní dopravu z městyse na obchvat. Cena za demolici...

Na Poříčí v Brně se v noci srazila auta a smetla i dva chodce, tři lidé skončili v nemocnici

V brněnské ulici Poříčí se ve čtvrtek pozdě v noci srazily dva osobní vozy, zraněná byla řidička a dva chodci. Prozradila to záchranné služby Michaela Bothová. Nehoda se stala kolem 23:00, jedno z aut po ní skončilo na přechodu pro chodce.

Žena vytrhala u Šilingráku z veřejného záhonu dvacet narcisů, prý tchyni na hrob

Příliš hezký a příliš veřejný byl asi pro ženu záhon s jarními květinami u Šilingrova náměstí v Brně. Vytrhala z něj totiž zhruba dvacet narcisů. Když jí strážníci chytili, tvrdila jim, že je nese tchyni na hrob.

Hejno ptactva vystřídala v originální venkovní Galerii Šilingrák Smečka šelem

Hejno devíti bronzových dravců na Šilingrově náměstí vystřídalo sousoší Smečka, jehož autorství opět patří sochaři Michalu Gabrielovi. Jedná se již o druhou prezentaci sochařské tvorby v rámci Galerie Šilingrák, která vznikla z podnětu městské...

Revitalizace nábřeží Svratky by mohla v Brně začít už za dva roky. Nábřeží se otevře lidem

Revitalizace nábřeží Svratky a stavba protipovodňové ochrany v téměř tříkilometrovém úseku by v Brně mohla začít v roce 2020. Brno nechává posuzovat vlivy projektu na životní prostředí. Díky němu by se mělo nábřeží stát otevřené a přístupné...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.