sobota 31. července 2021 Ignác

Vyhledávání

Nalezené články: "pamětní deska"

Dárcům srdcí v Brně děkují pamětní deskou

Kapli brněnské svatoanenské nemocnice obohatila nová pamětní deska, jež připomíná ty, kteří darovali srdce a pomohli zachránit něčí život. Pietní výzdobu připravil pacientský Spolek Markéta.

Uplynulo 85 let od tragického školního výletu, utopila se třicítka dětí

Zítra to bude pětaosmdesát let od doby, kdy se u Nových Mlýnů na Břeclavsku odehrála tragická událost, na kterou nejen místní dodnes vzpomínají. V prudkém říčním toku Dyje se tenkrát na pramici utopily tři desítky malých dětí z rakvické školy.

Hrob autora československé vlajky Jaroslav Kursy bude zdobit nový náhrobek

Čestný hrob autora československé vlajky a významného českého vexilologa Jaroslava Kursy bude mít v Brně nový reprezentativní náhrobek. Radní města dnes vybrali zhotovitele náhrobku, bude jím akademický architekt Miroslav Vochta. Náhrobek bude město...

FOTO: Sir Nicholas Winton má v Brně opět pamětní desku. Tu předchozí někdo ukradl

V městské části Brno-Královo Pole odhalili pamětní desku na počest sira Nicholase Wintona, který v roce 1939 zachránil 669 židovských dětí z Československa. Deska je věnována také jednomu ze zachráněných dětí, Thomasovi Graumannovi, který svůj život...

V Brně pojmenovali park po oběti komunistického režimu Danuši Muzikářové

Brňané včera pořádně oslavili třicet let svobody. Mimo jiné se také pojmenoval park mezi Rooseveltovou ulicí a Místodržitelským palácem u průchodu do ulice Běhounské po oběti komunistického režimu Danuši Muzikářové.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "pamětní deska"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "pamětní deska"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.