úterý 9. srpna 2022 Roman

Vyhledávání

Nalezené články: "pamětní deska"

Rok poté: Tornádo bralo, co mu přišlo do cesty. Práce v zasažených obcích nekončí

Už rok uplynul od dne, kdy do Česka přišlo tornádo s nejvyšším počtem obětí, jaký Evropa za posledních dvacet let zažila. Zoufalí obyvatelé jižní Moravy se loni potýkali s živlem, na jehož řádění nebyl nikdo připravený. Tornádo síly F4 bralo, co mu...

Šamanova loutka z doby lovců mamutů má v Brně pamětní desku

Moravské zemské muzeum v brněnské Francouzské ulici odhalilo pamětní desku takzvané šamanově loutce z doby lovců mamutů. V místě se našla před 130 lety při hloubení kanálu, uvedl v tiskové zprávě archeolog Martin Oliva.

Dárcům srdcí v Brně děkují pamětní deskou

Kapli brněnské svatoanenské nemocnice obohatila nová pamětní deska, jež připomíná ty, kteří darovali srdce a pomohli zachránit něčí život. Pietní výzdobu připravil pacientský Spolek Markéta.

Uplynulo 85 let od tragického školního výletu, utopila se třicítka dětí

Zítra to bude pětaosmdesát let od doby, kdy se u Nových Mlýnů na Břeclavsku odehrála tragická událost, na kterou nejen místní dodnes vzpomínají. V prudkém říčním toku Dyje se tenkrát na pramici utopily tři desítky malých dětí z rakvické školy.

Hrob autora československé vlajky Jaroslav Kursy bude zdobit nový náhrobek

Čestný hrob autora československé vlajky a významného českého vexilologa Jaroslava Kursy bude mít v Brně nový reprezentativní náhrobek. Radní města dnes vybrali zhotovitele náhrobku, bude jím akademický architekt Miroslav Vochta. Náhrobek bude město...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "pamětní deska"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "pamětní deska"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.