pátek 2. prosince 2022 Blanka

VOLBY 2022: Povedeme jednání se všemi, hlásí o výsledcích z Brna Schillerová

Velký úspěch zažívají babišovci v moravské metropoli, kde prakticky od zahájení sčítání drží druhé místo hned za občanskými demokraty. Šéfka jihomoravské organizace ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová řekla, že s výsledky je spokojená a plánuje jednání s případným vítězem voleb.

Anaři se drží v moravské metropoli na druhé pozici. Uskupení, jenž vede René Černý, se drží po celou dobu sčítání nad dvaceti procenty. Sečteno je v současné době zhruba 70 procent hlasů. „Zatím jsme na druhém místě v Brně. Chceme se sejít se všemi stranami. Pro nás je důležité podílet se na vládnutí v Brně,“ řekla Alena Schillerová v brněnském štábu ANO.

Podle Schillerové panuje s výsledky na jižní Moravě velká spokojenost. Politická formace, jíž vede Andrej Babiš, slaví úspěchy ve všech okresních městech. Vyhrálo ve Vyškově, Břeclavi a na dosah má vítězství ve Znojmě i Blansku. Navíc se dostali do druhého kola všichni čtyři kandidáti do Senátu včetně bývalého brněnského primátora Petra Vokřála.  Dalšími jsou Bořek Semrád, Antonín Žirovnický a Ladislava Brančíková. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Daniela Pařízková

Štítky Brno, Volby, Komunál, Schillerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.