pondělí 26. října 2020 Erik

Dnes se znovu otevřou volební místnosti pro druhé kolo senátních voleb. Z auta volilo na jihu Moravy jen pár lidí

Ve třech volebních okrscích na jihu Moravy se dnes a zítra opět otevřou volební místnosti. Občané si mohou vybrat svého zástupce v horní komoře parlamentu. Své senátory si lidé volí v Brně, na Znojemsku a Brněnsku-Vyškovsku. Voliči v karanténě nebo s pozitivním testem volili už ve středu z auta, k urnám jich však na celé jižní Moravě přijelo pouze 58.

Možnost odevzdat hlas z auta byla v kraji na čtyřech místech, a to v Brně u výstaviště, ale Znojmě na parkovišti u areálu policie v Pražské ulici, ve Vyškově na parkovišti náměstí Československé armády a v Hodoníně, kde lidé odevzdávali hlas do Senátu v obvodu Uherské Hradiště, který leží už ve Zlínském kraji. V Hodoníně bylo možné hlas odevzdat na parkovišti u městského hřbitova.

Zatímco při prvním kole voleb do Senátu, když se odevzdával hlas i do krajských voleb, projevilo zájem využít stanovišť přes 400 lidí, nyní je zájem malý. Za první dvě hodiny přijelo na výstaviště v Brně jediné auto.

V Brně-městě bojuje o přízeň voličů bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus (ODS) a bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, kterou podporují třeba Zelení, hnutí Senátor 21 nebo Idealisté.


Znojemský kandidát na senátora přirovnal migranty ke koronaviru. Soupeře osočil z plánu přijímat uprchlíky

Zbývají dva dny do začátku druhého kola senátních voleb na Znojemsku a mezi kandidáty se začíná pořádně přiostřovat. Kandidát na senátora a starosta Znojma Jan Grois (ČSSD) začal distribuovat letáky, ve kterých obviňuje protikandidáta starostu...


Ve Znojmě svedou boj starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09), kterého podporuje i KDU-ČSL, ODS, STAN a další podporovatelé, a starosta Znojma Jan Grois, který je sice členem ČSSD, ale kandiduje jako nezávislý.

Ve Vyškově se rozhodne mezi bývalým poslancem Jaroslavem Klaškou (KDU-ČSL), kterého podporuje i ODS a TOP 09, a lékařem Karlem Zitterbartem, který je kandidátem STAN s podporou Pirátů.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 a zavřou ve 22 hodin. V sobotu budou lidé moci volit od 8 do 14 hodin.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jihomoravský kraj

Štítky volby, Senát, 2020, hlasování, jihomroavský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.