sobota 23. října 2021 Teodor

Olympijské hry v Soči skončily historickým úspěchem našich

Prvními Olympijskými hrami, na kterých soutěžili sportovnci samostatné České republiky, byly Zimní olympijské hry v norském Lilehammeru v roce 1994. V tomto roce ještě naši reprezentanti nedokázali získat ani jedno umístění na stupních vítězů. Letos, o dvacet let později, se v ruském Soči podařil historicky největší medailový zisk naší země. Plných osm cenných kovů.

Osm medailí se podařilo získat šesti sportovcům. Nejúspěšnějším reprezentantem se stal biatlonista Ondřej Moravec, který vystoupal na nejvyšší příčky ve třech závodech. Stříbro získal z individuálního stíhacího závodu, bronz v závodu s hromadným startem a o stříbro se dělí společně s Gabrielou Soukalovou, Veronikou Vítkovou a Jaroslavem Soukupem ve smíšené štafetě. 

Nejcennější kov získaly suverénní Eva Samková a medailově spolehlivá Martina Sáblíková. Ta dokázala získat ještě další druhé místo a získala tak již svou celkově pátou olympijskou medaili (v roce 2010 ve Vancouveru vybojovala dvě zlata a bronz)!

Biatlonový koncert svými výkony podpořili Jaroslav Soukup (bronz ve stíhačce) a Gabriela Soukalová (stříbro v závodu s hromadným startem) a Česká republika tak zapsala svůj největší medailový zisk v historii. 

 

Štítky Olympijské hry, ZOH, Zimní olympijské hry, Soči, Rusko, 2014, medaile, info grafika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.