pondělí 4. července 2022 Prokop

Brno hledá mezi dětmi novou Martinu Sáblíkovou

Příležitost zazávodit si na jakýchkoliv bruslích, k otestování a změření časů na 1 a 3 kola při jízdě mezi hokejovými mantinely, takže na 111 nebo 333 metrů, nabízí všem dětem základních škol Brna a okolí rychlobruslařský klub mládeže CENTRUM SPORTŮ-NowiS TEAM.

Zájemci se mohli přihlásit během pondělí a úterý na zimním stadiónu v Králově Poli. Další možností je středa a případně ještě následující pondělí 25. února.

Přihlásit se k soutěži o nejrychlejší bruslařku, bruslaře Brna, k soutěži o medaile, lze na místě, nebo předem prostřednictvím tohoto webu.

Hlavní trenérkou CENTRA SPORTŮ je paní Věra Břínková. Trénuje a vychovává v Brně děvčata a kluky především všestranně, a podle metod jejího někdejšího reprezentačního kolegy, dnes reprezentačního trenéra rychlobruslení Petra Nováka.

Dvě dívky, které prošly rukama Břínkové a následně i Nováka, už dokázaly v podmínkách Brna takřka zázrak: splnit náročné časové limity pro start v Juniorském světovém poháru.

Eliška Dřímalová (17) na něm startuje o víkendu v italském Collalbu. Sára Pavlíčková (15) už také trénuje po boku olympijské vítězky Martiny Sáblíkové a do Juniorského SP s ní Novák počítá v příští zimě.

Eliška a Sára dokázaly vítězit ve výpravách JMK v rychlobruslařských soutěžích posledních Zimních olympiád dětí a mládeže ČR. Novou "Martinu", "Karolínu", "Elišku", další "Sáru", ale také šikovné bruslící kluky nyní v Brně a okolí Břínková s Novákem hledají.

Zajímají je především bruslící dítka ze 3. - 7. tříd. Která se chtějí něco naučit i ve sportech olympijské vítězky Martiny Sáblíkové: rychlobruslení, in-line bruslení, cyklistiku. Ne každý přece může hrát hokejovou NHL nebo prosadit se krasobruslařsky jako Březina.

Závody a testy na zimním stadiónu v Králově Poli, Vodově ul., současně pomohou k výběru talentovaných bruslařů pro reprezentaci Brna a Jihomoravského kraje za rok, až zase vypuknou rychlobruslařské soutěže české Zimní olympiády dětí a mládeže 2014.

Zdroj: www.centrumsportu.net
Foto: Bjarte Hetland, Wikipedia

Štítky Příležitost, rychlobruslení, děti, školáci, klub mládeže, CENTRUM SPORTŮ-NowiS TEAM, zimní stadion, Královo Pole

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.