Počasí dnes11 °C, zítra15 °C

Liberec ukončil volejbalistům sezonu už po čtyřech zápasech play off

Pouhé čtyři zápasy odehráli volejbalisté Brna v letošním play off. Z nich si bohužel nepřipsali ani jedno vítězství s prvním mužstvem po základní části Libercem, který si tak pohodlně dokráčel pro postup do semifinále. Poslední dva domácí zápasy Brno prohrálo shodně 1:3 a s vyřazovací částí se tak loučí výsledkem 0:4 na zápasy.

Start do nedělního utkání mělo Brno přímo pohádkový. Svým pořádně „osoleným“ servisem dostávali Brněnští Liberec pod tlak, z nějž i nejlepší tým základní části produkoval chyby, které domácí trestali. Výsledkem bylo vítězství v prvním setu 25:20.

Bohužel v dalších setech už se domácí o servis opřít nemohli, podání často končila nevynucenými chybami a Liberec se chopil otěží zápasu. S přehledem vyrovnal na 1:1 a následující dva sety opanoval rozdílem třídy výsledky 13:25 a 16:25.

3. zápas čtvrtfinále play off:

Volejbal Brno – Dukla Liberec 1:3 (25:20, 19:25, 13:25, 16:25)

Nejvíce bodů: Katona 18, Mlčuch 11, Zmrhal 7 - Hýský 16, Hadrava 15, Správka 11.

Poslední zápas série začala Dukla Liberec skvěle, když v prvním setu dominovala a získala ho poměrem 14:25. Ve druhé sadě si Brno rozvzpomnělo na svůj skvělý servis z prvního setu předchozího zápasu a dostávalo touto herní činností Liberec pod tlak, se kterým si hosté opět nevěděli rady a i díky tomu domácí vyrovnali na 1:1.

Zbylé dva sety už se však vrátily do zajetých kolejí celé série. Liberec v nich Brno jednoznačně přehrával a po setech 14:25 a 21:25 si v poklidu dokráčel pro postup do semifinále.

Ohlasy po zápase:

Michal Nekola (trenér Liberce): „Věděli jsme, že Brno bude riskovat servis. Naštěstí ho ale hodně kazili a měli jsme to tak snadnější. Hodně jsme chtěli vyhrát ve čtyřech zápasech, což se nám podařilo, a cíl je splněn, za to můžeme být rádi.“

Martin Gerža (trenér Brna): „Do série jsme šli s tím, že jí chceme odehrát tak, aby Liberec nemohl ani jeden zápas vypustit a to se nám, myslím, podařilo. Věřil jsem alespoň v jedno vítězství, což jsme bohužel nedokázali. Jiskřičky naděje v některých okamžicích byly, ale to bylo jen ve chvílích, kdy nám chodil kvalitní servis, bez toho jsme byli bez šance. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za to, jak k celé sérii přistoupili a divákům za podporu.“