Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Brněnští volejbalisté mají po sezóně, házenkářské derby pro Kénik

Brněnští volejbalisté nestačili v sobotním utkání předkola play-off na Kladno a prohráli 1:3 po setech 13/25 19/25 25/22 21/25. Kladenským orlům podlehli Brňané podruhé v sérii, kvůli čemuž jim končí sezona. O víkendu se hrálo také házenkářské derby. Hráči Králova Pole uspěli nad Maloměřicemi 25:21 a drží si naději na postup do play-off.

Volejbalisté Brna vstoupili do utkání s Kladnem špatně a brzy prohrávali 2:6. Ztrátu se sice podařilo Brňanům stáhnout, ale poté už dominovalo pouze Kladno a získalo první sadu 13:25. Druhý set pak hráči Brna smolně prohráli, když za vyrovnaného stavu 17:17 pětkrát chybovali a nakonec hru nezvládli. Favorizované Kladno si pak i přes ztrátu třetího setu výhru v zápase i celé sérii pohlídalo.

Trenér Volejbal Brno Ondřej Marek byl i přes prohru s výkonem svých svěřenců spokojený.  „Byl od nás statečný výkon. V prvním setu se nám moc nedařilo, naopak ve čtvrtém setu nás zlomila série Kraffera na podání. Náš výkon se mi líbil, na to, že jsme měli v základu dva sedmnáctileté kluky, tak to byl pěkný sport a chvílemi jsme Kladno pěkně trápili,“ uvedl kouč brněnského volejbalového oddílu.

Derby pro Kénik

V sobotu se hrála i házenkářská bitva o Brno. První poločas nabídl vyrovnané utkání. Do šaten se šlo za stavu 10:9 pro Královopolské. Ve druhém poločase navíc domácí hráči přidali a vítězství si vzít nenechali. Hráči Králova Pole se díky vítězství posunuli na devátou příčku tabulky a udrželi naději na play-off. Na postupovou osmou pozici zaručující účast v play-off ztrácí jeden bod. Osmá Kopřivnice má však o zápas méně.
Je to derby a my jsme k tomu první poločas tak nepřistoupili. Maloměřice hráli nadšeně a dřeli, my jsme tu první půlku hráli profesorsky. Jsme spokojení s tím, že máme dva body, do optimálního výkonu to ale mělo daleko,“ popsal zápas trenér SKKP Handball Brno Pavel Hladík

Zatímco Královopolští drží naději na play-off, Maloměřice se po prohře krčí na děleném posledním místě s Novým Veselím. Oba celky mají šest bodů. „Mrzí mě finální výsledek. Bylo vidět, že jsme v zápase dlouho dokázali držet krok a místy jsme měli herně navrch, protože nám vycházely věci, které jsme měli načtené. Dařilo se nám i v útoku, se prosazovat přes obranu. První poločas byl za mě dobrý. Bylo cítit, že nám nevyšla první patnáctiminutovka druhé půle, kdy jsme vyloženě propadali v zakončení v útočné fázi. Co hodnotím pozitivně je, že nám fungovala dlouho obrana,“  zhodnotil utkání trenér Maloměřic Vít Musil