Počasí dnes19 °C, zítra21 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Nového trenéra Komety přivítala zamlklá šatna

Trenéra hokejistů Vladimíra Kýhose přivítala na prvním tréninku v novém působišti zamlklá šatna. Loňské finalisty play off, kteří byli ještě po polovině sezony považováni za jednoho z favoritů na titul, výsledkový propad do skupiny o udržení citelně psychicky poznamenal.

„Na pohřbu je větší legrace, než byla dnes v kabině Komety. To myslím zcela vážně. Nálada na mě neudělala moc dobrý dojem,“ uvedl Kýhos na setkání s novináři.

„Nedivím se tomu. Po loňské úspěšné sezoně a vydařené první polovině soutěže hráči vystřízlivěli. Tím, že se nepodařilo postoupit do play off, svět nekončí,“ řekl nový kouč. Mužstvo prý našel v horším rozpoložení, než očekával.

„Věřím, že kolektiv sílu má a dokážeme v něm probudit vůli po vítězství,“ uvedl Kýhos, který před rokem vytáhl Karlovy Vary ze dna tabulky na jedenácté místo. Se záchranářskými pracemi má zkušenosti i z jiných působišť. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jej vedení Komety angažovalo místo odvolaného Zdeňka Venery.

Po dnu volna kladl nový kouč v první přípravě důraz na fyzickou kondici. „V pátek a v sobotu se zaměříme na taktickou část,“ odkryl záměr, jak se pokusí během krátké doby dostat své svěřence z hlubokého útlumu na vítěznou vlnu.

„Bude to složité, protože návyky hráčů se nedají změnit ze dne na den. Problém poklesu Komety je dlouhodobější. Vnímám jej v disciplíně a v častých vyloučeních. V taktice se zaměříme hlavně na defenzivu v obranné třetině. S tím souvisí herní kázeň. Na trestné lavici utkání nevyhrajeme. Musíme zapracovat i na útočné fázi,“ tvrdí Kýhos, jenž vnímá i případnou hrozbu dalšího propadu Komety až do baráže.

„Pokud Kometa tolik zápasů zápasů nevyhrála, tak podobný scénář hrozí. Proto jsme tady, aby se pád zastavil. Náskok devíti bodů je na jednu stranu hodně, ovšem také málo. Jsou to tři zápasy. Všichni si to uvědomujeme,“ uvedl Kýhos.

Klade důraz hned na první zápas, který Brno sehraje v neděli na domácím ledě s Chomutovem. Radikální změny a přestavění týmu neplánuje. „Nepovažuji to za nutné. Spíše bychom se měli vrátit ke složení v době, kdy to Kometě šlapalo,“ míní Kýhos.
  
Kromě dlouhodobě zraněného Jakuba Koreise, pro kterého po operaci ramene sezona skončila, bude chybět i další zraněný útočník Radek Dlouhý. Naopak do sestavy se po viróze už vrátí obránce Radim Bičánek.
   
Zdroj: ČTK
Foto: hc-kometa.cz

Štítky HC Kometa Brno, nový trenér, Vladimír Kýhos, skupina o udržení, šatna, HC Energie Karlovy Vary, Piráti Chomutov, Zdeněk Venera, Radim Bičánek, Jakub Koreis, Radek Dlouhý

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nového trenéra Komety přivítala zamlklá šatna  |  Hokej  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.