Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Fotbalisté Vyškova ovládli hanácké derby a vyhoupli se do čela druhé ligy

Fotbalisté Vyškova úspěšně zvládli dohrávku pátého kola druhé ligy, když na domácím hřišti udolali olomoucké béčko 1:0. Domácí jsou po výhře, kterou zařídil střelec Fahad Bayo, stále neporažení a vystoupali do čela ligy. O první pozici se dělí Jihomoravané s Jihlavou, se kterou mají shodně třináct bodů.

Fotbalisté Vyškova v 5. kole druhé ligy porazili doma 1:0 rezervu Olomouce a bodově se dotáhli na vedoucí Jihlavu. Třetí je Dukla, která dnes zvítězila 5:1 v malém pražském derby na hřišti Žižkova.

Jediný gól utkání Vyškov - Olomouc B vstřelil v 44. minutě ugandský útočník Bayo. Jeho tým v sezoně drží neporazitelnost, naopak rezerva Olomouce ještě nezvítězila a je předposlední.

Vyškov - Olomouc B 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bayo. Rozhodčí: Ulrich - Kotík, Vyhnanovský. ŽK: Lahodný - Mikulenka, Šíp. Diváci: 1520.

Uspěla Zbrojovka, Líšeň ztrácí

V pátém kole druhé ligy se představila také brněnské Zbrojovka i Líšeň. Úspěch slavil ale pouze klub z Králova Pole, který si v sobotu doma poradil Chrudimí. Skóre utkání otevřel Řezníček v šesté minutě z penalty a v 77. a 83. minutě dokonal hattrick. S pěti trefami je nejlepším střelcem soutěže. Za Zbrojovku se prosadil v první půli ještě Smejkal, v závěru duelu zkorigoval skóre Míka. Brno uspělo po dvou porážkách, Chrudim je bez výhry na posledním místě.

Brno - Chrudim 4:1 (2:0)

Branky: 6. z pen., 77. a 84. Řezníček, 33. Smejkal - 85. Míka.
Rozhodčí: Všetečka - Dresler, Mikeska.
ŽK: Jambor, Texl - Borkovec, Kesner. Diváci: 2036.

Naopak Líšeň se letos trápí. Naposledy v pátek prohrála na hřišti Opavy. Slezané v předehrávce 5. kola druhé ligy porazili na svém hřišti 2:0 Líšeň. Obě branky vstřelil devatenáctiletý nigerijský útočník Mohammed Yahaya, jenž navázal na trefu z minulého zápasu proti Žižkovu. Slezané potvrdili dobrou domácí formu, na svém stadionu získali ze tří zápasů sedm bodů. Líšeň naopak ani ve třetím venkovním duelu v sezoně nevyhrála.

Opava - Líšeň 2:0 (1:0)

Branky: 8. a 67. Yahaya.
Rozhodčí: Kvítek - Šimáček, Pfeifer.
ŽK: Ondráček - Polášek, Jokovič. Diváci: 1651.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!