pátek 5. března 2021 Kazimír

Zbrojovka se zlobí, odmítá platit za videorozhodčí

Brněnské Zbrojovce došla trpělivost se systémem VAR (Video asistenta rozhodčího). Podle majitele klubu Václava Bartoňka chybí v systému jednotná pravidla. Dokud se situace nezmění, odmítá Brno za videorozhodčí platit.

Bartoněk poslal stížnost přímo Marku Malíkovi, šéfovi Fotbalové asociace ČR (FAČR). V otevřeném dopise kritizuje využívání systému a žádá nápravu. Klubu z jihu Moravy vadí sporné momenty ze zápasů s Libercem, Opavou a zvláště pak s Bohemians. Hráči Zbrojovky bojující o záchranu v nejvyšší soutěži tehdy v samém závěru utkání vyrovnali na 2:2. Jenže brance údajně předcházel útočný faul, kvůli čemuž sudí Ondřej Pechanec gól neuznal. Brnu vadilo, že se rozhodčí na celý moment nepodíval na video. 

Vládne chaos

V posledních zápasech našeho klubu se s tímto 'prostředkem ke zvýšení kvalit' pracuje zcela chaoticky, nesystémově, nejednotně a s velkou mírou chybovosti ve vyhodnocování jednotlivých herních situací. Podotýkám, že se nejedná pouze o utkání našeho klubu, ale děje se tak i v utkáních ostatních klubů nejvyšší fotbalové soutěže. Což ostatně vyplývá i z vyjádření médií, odborné veřejnosti a v některých případech i samotné komise rozhodčích FAČR. Je třeba také uvést, že břemeno nákladů osob na činnost VAR v utkáních nejvyšší soutěže nesou kluby samotné,“ uvádí Václav Bartoněk

Podle Bartoňka se z úhlu pohledu majitelů klubů se jedná o vadu výrobního procesu a z logiky věci přidané hodnoty výroby se za zmetky neplatí. 

Proto se vedení klubu FC Zbrojovka Brno rozhodlo ve sběrné faktuře FAČR za řízení soutěžního zápasu nehradit poplatek za VAR, který činí v případě domácího zápasu 7.500,- Kč + cestovní náhrady, v případě venkovního zápasu 5.000,- Kč; a to až do standardizace celého procesu VAR,“ napsal Bartoněk. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Brno, Zbrojovka, Fotbal, Stížnost, FAČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.