čtvrtek 23. září 2021 Berta

Hoši děkujeme, vítali Brňané olympijské střelce

Do brněnského olympijského parku dnes zavítali olympijští medailisté Jiří Lipták (39) a David Kostelecký (46), kteří si ve čtvrtek na tokijské střelnici vystříleli dva nejcennější kovy. Lipták bral zlato, Kostelecký stříbro, což udělalo sportovním fanouškům po celé republice obrovskou radost.

Důvod k oslavám měli samozřejmě také lidé v Brně, odkud oba brokaři pochází a navíc na jižní Moravě stále žijí. Úspěšné sportovce proto dav lidí, které neodradilo parné letní počasí ani bezmála dvouhodinové zpoždění sportovců způsobené dopravní problémy na D1, náležitě přivítal. Nechyběl ohlušující potlesk nebo skandování „hoši děkujeme“. Oba sportovci si ovace pořádně užili, jelikož při závodech z důvodu protiepidemických opatřeních nemohli fanoušci jejich výkonům přihlížet. 

Cesta byla náročná. Strávili jsme cestováním přes třicet hodin. Jsme ale rádi, že jsme tu a můžeme si tuto skvělou atmosféru vychutnat,“ hlásil z pódia zlatý hoch Lipták, který se následně přesunul k fanouškům, kteří jej i Kosteleckého žádali o autogramy a fotografie.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jitka Koudelová

Štítky Olympiáda, Brno, Střelci, Lipták, Kostelecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.