sobota 18. září 2021 Kryštof

Basketbalisté Brna si zahrají po 13 letech play-off

Hráči Basket Brno dnes po třinácti letech nastoupí k zápasu play-off nejvyšší basketbalové soutěže. Soupeřem Brňanů bude tým USK Praha. Série začne dvěma zápasy v Brně. Výhodu domácího prostředí získali brněnští basketbalisté díky lepšímu umístění po základní části, po níž obsadili čtvrté místo. Pražané byli pátí.

Basketbalisté Brna prožívají díky vydařené základní a nadstavbě úspěšnou sezónu a po více než deseti letech se znovu představí playoff. „Trvalo více než dekádu, aby brněnský mužský basketbal byl opět v play-off a zároveň začínal sérii doma. Čekají nás vyrovnané zápasy, o čemž svědčí i poslední utkání s pražským týmem,“ řekl hlavní trenér Lubomír Růžička. V nadstavbových duelech mezi Prahou a Brnem rozhodl o vítězi vždy jeden koš.

Basketbalisté Brna mají za cíl odjíždět do Prahy se dvěma vítězstvími, protože chtějí využít výhodu domácího prostředí i posledních vyrovnaných utkání. „Soupeře dobře známe, víme, že cesta povede přes agresivní obranu a rychlý protiútok,“ řekl k play-off kapitán Jan Kozina

Pražany bude táhnout Blake Schilb

Nejvíce bude brněnskou obranu zaměstnávat pražské křídlo Blake Schilb, který do USK Praha přišel před necelým měsícem jako posila na play-off. Schilb má reprezentační zkušenosti a v Česku se bude připravovat i na olympijskou kvalifikaci, kterou odehraje národní tým na přelomu června a července.

Podle hlavního trenéra Růžičky budou nejvíce hráčům chybět diváci, nicméně fanoušci mohou tým podpořit, když si koupí virtuální vstupenku na zápas. Výdělek z virtuálního vstupného se rozdělí na půl mezi Dětskou nemocnici v Brně a mládežnický tým. 

Brňané odehráli proti pražskému týmu čtyři vyrovnané zápasy, přičemž největší rozdíl ve skóre byl čtyři body a oba týmy dvakrát zvítězily.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Basket Brno

Štítky basketbal, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.