neděle 25. října 2020 Beáta

Brněnští basketbalisté mají koronavirus, hrát nemůžou až do října. Do karantény jdou i hráčky Žabin

Brněnští basketbalisté se kvůli koronaviru nevrátí na soutěžní palubovky dříve než v říjnu. Klub na svém webu oznámil, že nákaza covid-19 byla zjištěna dohromady u třinácti hráčů a členů realizačního týmu a vedení soutěže na žádost Brňanů odložilo další tři jejich zápasy. V karanténě jsou nově také basketbalistky brněnských Žabin, jimž začne soutěž v příštím týdnu.

Brňané kvůli podezření na výskyt koronaviru v týmu odložili už středeční zápas 2. kola s Olomouckem. Po potvrzení nákazy padly infekci za oběť duely z dalších tří kol. Brňané je měli všechny odehrát na palubovkách soupeřů, a to v Děčíně, Hradci Králové a Nymburce. Nejbližší naplánované utkání teď mají v kalendáři 3. října v Opavě.

„Vzhledem k nařízením, která nyní musíme respektovat, požádal náš klub vedení soutěže o odložení ligových zápasů, než uplyne minimálních 10 dní povinné karantény. Pevně věříme, že po jejím odeznění se budeme moci vrátit do normálu a další odklady již nebudou nutné," uvedl Basket Brno na svém webu. Posílený tým nastoupil dosud jen do prvního kola, v němž zvítězil nad Kolínem 78:61.

Zápasy v Děčíně, Hradci a Nymburce odloženy‼️ Přinášíme aktuální vývoj situace v souvislosti s koronavirovou nákazou v...

Zveřejnil(a) Basket Brno dne Čtvrtek 17. září 2020

Do karantény jdou i basketbalistky

Pozitivní test na koronavirus oznámil také ženský tým Žabin. Nakažena byla jedna z hráček, družstvu byla nařízena karanténa a podstoupí odběry.

„V současné chvíli jsme úplně přerušili přípravu, čekáme na odběry a podle výsledků a zdravotního stavu hráček a členů realizačního týmu rozhodneme o dalším postupu," uvedl generální manažer Žabin Radek Šír na klubovém webu.

KARANTÉNA I NA ŽABINÁCH Koronavirus zasáhl i do předsezónních příprav našeho týmu???? U jedné z hráček...

Zveřejnil(a) BK Žabiny Brno dne Čtvrtek 17. září 2020

Do ligy by měl třetí celek minulé sezony, která byla předčasně ukončena kvůli pandemii, vstoupit příští sobotu zápasem v Hradci Králové. Šír konstatoval, že klub dělá vše pro to, aby minimalizoval šíření potenciální nákazy a Ženská basketbalová liga mohla odstartovat podle plánu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Basket Brno / Facebook

Štítky vasket brno, basketbal, koronavirus, test, odložení, zápasy, žabiny, basketbalistky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.