Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Rada odsouhlasila zřízení zastávky MHD před Moravskou zemskou knihovnou

RRedakce1 minuta čtení23. 2. 2016, 18:45
Moravská zemská knihovna, foto: MZK.cz
Moravská zemská knihovna, foto: MZK.cz · Foto: MZK.cz

S investičním záměrem realizace zastávky MHD pro autobusy a tramvaje v prostoru před Moravskou zemskou knihovnou souhlasila na svém jednání Rada městské části Brno-střed.

V návrhu samotné realizace se počítá s plnohodnotnou obousměrnou zastávkou, přičemž ve směru do centra je před knihovnou navržen nástupní ostrůvek pro tramvajovou i busovou dopravu o délce 65 metrů, šířky 2,5 metru a výšky 0,2 metru. 

Ve směru z centra by byl ostrůvek stejných rozměrů a bezkolizní průjezd automobilové dopravy by byl řešen realizací zálivu s předjízdným pruhem. Toto řešení je vyvoláno vysokým počtem projíždějících vozidel směrem do centra ke křižovatce s ulicí Šumavskou a je situováno tak, aby se vyhnulo křížení dálkových kabelových tras v křižovatce Kounicova- Hrnčířská. 

Zastávky by měly být označeny tzv. na znamení mimo otevírací dobu knihovny.

Zdroj: Brno - střed

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook