St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Brno chce prodloužit tramvajovou trať na Lesnou

RRedakce1 minuta čtení12. 3. 2015, 12:08
Škoda T13
Škoda T13

Brno nechá vypracovat projektovou dokumentaci na prodloužení tramvajové trati na Lesnou. Dokumentace by měla být hotová v příštím roce, řekl dnes náměstek primátora Martin Ander (SZ). Náklady na vybudování trati jsou odhadem skoro 590 milionů korun. Podle Andera bude termín prací záležet na tom, jestli se městu podaří získat dotace z Evropské unie.

Prodloužení tramvajové trati je však otázkou několika let. "Projektová dokumentace bude hotová spíš ve druhé polovině příštího roku a realizace podle mě není otázkou tohoto volebního období," řekl Ander. Dodal, že je však důležité mít projekty připravené pro případné čerpání evropských dotací.

Primátor Petr Vokřál i s jeho náměstkem pro investice Richardem Mrázkem (oba ANO) už v minulosti řekli, že Brno má velmi špatně připravené projekty, a proto může přijít o možnost čerpání evropských peněz. Z toho důvodu radnice připravuje více stavebních projektů, aby je měla v zásobě.

Trať na Lesnou by se napojila na smyčku v Merhautově ulici, kde je konečná zastávka Štefánikova čtvrť, kam jezdí tramvaj číslo 5. "Nová trať povede po severní straně ulice Okružní. Její délka bude 2,4 kilometru," informoval mluvčí magistrátu Pavel Žára. Město současně prověří možnost propojení mezi Halasovým náměstím a smyčkou v Merhautově ulici.

Magistrát chce prodloužit zhruba o 1,5 kilometru i tramvajovou trať z konečné zastávky Ečerova na sídliště Kamechy v městské části Brno-Bystrc. Ulehčit by měla obyvatelům sídliště i lidem ze sousední městské části Žebětín. Dopravní obsluhu zatím zajišťují dvě autobusové linky, jejichž kapacita se postupně dostává na maximum.

Město také plánuje asi o kilometr prodloužit trať ze zastávky Osová až k bohunickému univerzitnímu kampusu. Dnes tam zajíždějí jen autobusy a trolejbusy, které jsou však mnohdy přeplněné.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Prstencové zatmění Slunce z 20. května 2012 - ilustrační fotoSpolečnost

Česko čeká mimořádná podívaná. Zatmění Slunce vystřídají Perseidy

Česko čeká úchvatná astronomická podívaná. Slunce zakryje Měsíc a z našeho území bude možné pozorovat výrazné částečné zatmění. A tím středeční večerní program na obloze neskončí. Po setmění totiž přijdou na řadu Perseidy.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.