Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Inspektoři zavřeli prodejnu potravin v Brně, našli hmyz a plíseň

Michal Šťastný1 minuta čtení26. 7. 2021, 12:00
ViewImage (1)
ViewImage (1) · Foto: SZPI

Pořádnou spoušť našli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), když vkročili do prodejny potravin v brněnské Táborské ulici. V obchodě uviděli kromě nepořádku rovněž zástupce hmyzí říše, odpadky či plísně. Atmosféru podniku dotvářel všudypřítomný zápach. Verdikt kontrolorů byl proto nekompromisní, majitel musel krámek zavřít.

Maloobchodní prodejnu nazvanou Jiří Černoušek navštívili inspektoři koncem minulého týdne. Vzhledem hned k několika pochybením s rozhodnutím dlouho neotáleli. Majiteli ihned sdělili, že krámek se zavírá. 

Naši inspektoři uvnitř provozovny zjistili řadu hygienických nedostatků včetně výrazně zanedbaného úklidu, výskytu plísní či přítomnosti hmyzích škůdců. S ohledem na neuspokojivý výsledek kontroly jsme byli nuceni prodejnu uzavřít,“ popsali výsledky kontroly inspektoři SZPI.

Inspektoři ve své závěrečné zprávě zmínili zejména žalostné hygienické podmínky v obchodě. Špína byla na podlaze, stěnách i stropech. Svinčík nechyběl ani v regálech nebo chladicích zařízení.

Do zázemí provozovny zatékala voda, která způsobila podmáčení a propadání stropu. V provozovně jsme rovněž zjistili výskyt plísní i poletujícího hmyzu. Co jsme v provozovně naopak nezjistili, byl přístup k tekoucí teplé vodě, což znemožňovalo řádnou očistu rukou,“ zdůvodnila verdikt inspekce.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vypila lahev vína a sedla za volant. Nebezpečnou jízdu zastavili policisté ve SlavkověDoprava

Vypila lahev vína a sedla za volant. Nebezpečnou jízdu zastavili policisté ve Slavkově

Červené auto kličkovalo po silnici a jen těsně minulo svodidla. Policisté ve Slavkově u Brna proto řidičku zastavili. Šestapadesátiletá žena nadýchala 2,55 promile a přiznala, že těsně před jízdou vypila celou láhev vína.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook