Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Na Úvoze vznikne nová zastávka, město chce cestujícím zjednodušit dopravu z ulice Trýbova

RRedakce1 minuta čtení3. 9. 2020, 19:40
Na Úvoze vznikne nová zastávka, město chce cestujícím zjednodušit dopravu z ulice Trýbova
Na Úvoze vznikne nová zastávka, město chce cestujícím zjednodušit dopravu z ulice Trýbova · Foto: Brno.cz

Město plánuje úpravy a rekonstrukce v okolí Úvozu. Hodlá tak zjednodušit dopravu na ulici Trýbova, která je momentálně obsluhována městskou hromadnou dopravou pouze ve směru od Mendlova náměstí. Měla by vzniknout nová zastávka, díky které se cestující dostanou na opačný směr.

Město Brno se chystá na další novinku v dopravě. Zaměřilo se na úsek v okolí ulic Úvoz a Trýbova, která je momentálně obsluhována MHD pouze ve směru od Mendlova náměstí. Město proto připravuje propojení stávajících komunikací tak, aby ji bylo možné zjednosměrnit. Následně by měla vzniknout nová párová zastávka na Úvoze. Díky ní se cestující dostanou i na opačný směr.

Umístění párové zastávky na Úvoze je komplikované s ohledem na rozhledové podmínky při výjezdu z ulice Trýbova. „Východiskem je napojení slepého úseku ulice Trýbova na okolní komunikace ve vnitrobloku. Severní část zjednosměrněného úseku poslouží pouze pro vjezd do lokality. Nová zastávka MHD na ulici Úvoz pak bude umístěna před domem č. 27, který jako jediný vybočuje z uliční čáry hlouběji do bloku,“ nastínil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Současně s propojením město plánuje zrekonstruovat povrch silnice v délce zhruba 190 metrů. Předpokládaná cena stavby je 5.150.000,- Kč včetně DPH.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook