St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Šampionem Salonu vín je Ryzlink bzeneckého vinařství

RRedakce1 minuta čtení10. 1. 2014, 11:50
Vítěz Salonu vín 2014 Zámekcé vinařství Bzenec, foto: Zámecké vinařství Bzenec
Vítěz Salonu vín 2014 Zámekcé vinařství Bzenec, foto: Zámecké vinařství Bzenec · Foto: Zámecké vinařství Bzenec

Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2014 se stal Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec. Stejné vinařství vyhrálo i loni. Šampiona dnes vybrali degustátoři v Mikulově na Břeclavsku. Celkem bylo v soutěži 1526 moravských a českých vín.

"Jde o typický Ryzlink rýnský ze slovácké podoblasti, s intenzivní vůní sušených meruněk a limetky, které se projevují i ve velmi robustní a šťavnaté chuti," charakterizuje vítězné víno ředitel Zámeckého vinařství Bzenec Bořek Svoboda.

Loni firma uspěla se svým Chardonnay, měla také nejvíce vzorků v celém salonu, který ve Valticích na Břeclavsku už tradičně prezentuje 100 nejlepších vín z Čech a Moravy.

Složení letošního Salonu vín vzejde z dnešního hodnocení. Degustátoři z 200 vín, které prošly předchozími koly, vybrali stovku. Její složení teprve oznámí v příštích dnech.

Nová expozice Salonu vín bude otevřená od 1. března 2014. "Jsme velmi rádi, že obliba expozice Salonu vín ČR se stále zvyšuje. V loňském roce využilo některý z degustačních programů cca 15.000 návštěvníků, což je zhruba desetiprocentní nárůst oproti předchozímu roku," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. Za dobu své historie navštívilo Salon vín přes 100.000 milovníků vín.

Zdroj ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Další protipovodňová opatření se budou řešit v září, uvedl brněnský magistrátSpolečnost

Další protipovodňová opatření se budou řešit v září, uvedl brněnský magistrát

Výběrové řízení na zhotovitele další etapy protipovodňových opatření v Brně by mohlo začít v září, sdělil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Etapa Trnitá zahrnuje proměnu nábřeží Svratky i Svitavy.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook