Čt 13. 8. 2026Alena
Politika

Bývalý brněnský radní Kratochvíl je obviněný z krácení daně

RRedakce1 minuta čtení3. 5. 2016, 10:06
Tomáš Kratochvíl
Tomáš Kratochvíl

Policisté obvinili bývalého brněnského radního Tomáše Kratochvíla z ANO, nyní nezařazeného zastupitele, z krácení daně o více než 1,6 milionu korun. Podle vyšetřovatelů nechal vystavovat fiktivní faktury své nábytkářské firmě Toka od společnosti z Panenských ostrovů, píše deník Mladá fronta Dnes.

Podle vyšetřovatelů v letech 2006 až 2011 zanášel do účetnictví fiktivní faktury za pronájem reklamního prostoru, i když za ně nedostal žádné protiplnění. Uměle si tak snižoval základ placené daně. Smlouvy uzavíral s firmou Pavlík a partner brněnského automobilového závodníka Michala Pavlíka, píše list. Reklamu pak měla zajišťovat firma Prototype Team Ltd. se sídlem na Britských Panenských ostrovech. To se ale podle policie nestalo.

Kratochvíl tvrdí, že o krácení daně neví a že byl podvedený Pavlíkem. Policie se o případ prý zajímala, ale tak to podle Kratochvíla i skončí. Tvrdí, že neudělal nic nezákonného.

Z policejního vyšetřování ovšem plyne, že Pavlíkově firmě jednatel Kratochvíl zaplatil za čtyři roky téměř deset milionů korun. Odtud plyne škoda na daních 1,6 milionu. Kratochvíl zdůraznil, že jakmile ho finanční úřad upozornil, dlužné daně hned zaplatil a uhradil i vyměřenou pokutu. Nyní vyšetřovatelé předali případ státnímu zástupci s konstatováním, že Kratochvíl se trestného činu dopustil.

Kratochvíl byl až do podzimu radním za hnutí ANO v Brně a měl na starosti správu městských firem. Hnutí jej však vyloučilo a Kratochvíl se stal řadovým zastupitelem. Spory s ostatními členy brněnského ANO vznikly kvůli tomu, že Kratochvíl pracoval údajně velmi pomalu na přeměně městských firem na holding.

Zdroj: ČTK
 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook